|
کدخبر: 141002

بیکار شدن ۸۵۳ هزار آمریکایی

اقتصاددان‌ها پیش‌بینی کرده بودند تقاضای بیکاری در آمریکا در هفته گذشته حدود ۷۳۰هزار نفر باشد ولی قرنطینه‌های کرونا باعث شده این رقم تا ۸۵۳هزار نفر بالا برود.

بین‌الملل بیکار شدن ۸۵۳ هزار آمریکایی

افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا باعث رشده کسب و کارهای بیشتری اقدامات سخت‌گیرانه در فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت و بسیاری از مردم مجبور شوند مشاغل خود را ترک کنند. به این ترتیب تقاضا برای مزایای بیکاری در هفته گذشته تا ۸۵۰ هزار نفر بالا رفت.

 بیش از ۳۰۰۰ مرگ مرتبط با ویروس کرونا در روز چهارشنبه در آمریکا به ثبت رسید.

 اقتصاددان‌ها پیش‌بینی کرده بودند تقاضای بیکاری در آمریکا در هفته گذشته حدود ۷۳۰ هزار نفر باشد یعنی بالاتر از ۷۱۶ هزار تقاضای ثبت شده در هفته قبل از آن. این رقم قبل از آغاز بحران کرونا به طور متوسط برابر با ۲۰۰ هزار بود.

اطلاعات ماهانه اشتغال در آمریکا که در روز چهارشنبه توسط وزارت کار این کشور منتشر شد هم افزایش اخراج‌ها را نشان می‌دهد. ۶.۶۵ میلیون نفر تا حالا از کار بیکار شده‌اند. گزارش ماهانه اشتغال در جمعه هفته گذشته نشان می‌داد تنها ۲۴۵ هزار شغل جدید در ماه نوامبر به وجود آمده که کمترین رقم از زمان آغاز بحران کروناست.

رابرت ویلیامز، نایب رئیس ارشد شرکت خدمات مالی مودیز در یادداشتی نوشت: «افزایش موارد ابتلا به کرونا مصرف در بخش خدمات را پایین آورده و اقتصاد هنوز هم ۹ میلیون شغل کمتر از دوره قبل از بحران کرونا دارد. در حالی که انتظار داریم روند بهبود بازار کار در ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد، تقاضاهای جدید برای مزایایی بیکاری به خاطر وضع قرنطینه‌های جدید همچنان بالاست. این قرنطینه‌ها بر کسب و کارهای بخش خدمات تاثیر قابل توجهی داشته است».

 اگر قانونگذاران آمریکا نتوانند در مورد بسته‌های جدید محرک اقتصادی به توافق برسند، میلیون ها آمریکایی با پایان برنامه‌های حمایت از بیکاری طی چند هفته آینده در آستانه از دست دادن مشاغل خود قرار می گیرند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...