|
کدخبر: 137093

بایدن: آمریکا زمستان تاریکی پیش رو دارد

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا از گسترش شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده ابراز نگرانی کرد.

بین‌الملل بایدن: آمریکا زمستان تاریکی پیش رو دارد

جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب امریکا گفت: ما یک زمستان تاریک را در رابطه با افزایش شمار بستری‌ها در بیمارستان‌ها به دلیل همه گیری کرونا در پیش رو داریم.

بایدن در دیدار مجازی با شماری از شهرداران امریکا گفت: من از همه شما به خاطر ملحق شدن به برنامه ما تشکر می‌کنم. شما شهروندان و جوامع خود را در برابر این همه گیری کرونا ایمن نگه می‌دارید. همه شما در خط مقدم مبارزه با این همه گیری هستید. ما جشن شکرگذاری را پیش رو داریم. ما یک زمستان تاریک را در رابطه با افزایش شمار بستری‌ها در بیمارستان‌ها داریم.

وی افزود: مسئولیت سنگینی بر دوش شما است. من به شما می‌گویم که همه شما حمایت رئیس‌جمهوری امریکا و تمامی جوامع را خواهید داشت. همه امریکایی‌ها شایستگی رئیس‌جمهوری را دارند که شریک واقعی آنها باشد. ما در رابطه با توزیع واکسن با چالش‌هایی روبه‌رو هستیم. این واکسن باید ایمن باشد. ما باید در زمینه استفاده از ماسک و آزمایش گیری اقدامات بیشتری انجام دهیم. ما همچنین باید سرمایه‌گذاری بیشتری در بخش درمانی و بهداشتی انجام دهیم.

باید تصریح کرد: ما باید نیاز‌های بهداشتی کشورمان را تامین کنیم. ما همچنین چالش‌های دیگری در بخش‌های تغییرات آب و هوایی، عدالت کیفری و خانواده‌های نیازمند داریم. ما باید شکاف‌های موجود را پرکنیم. این موضوع به حمایت همه شما نیازمند است. ما باید به عنوان یک کشور متحد در کنار هم جمع شویم. این موضوع بسیار مهمی است.

در این دیدار کامالا هریس، معاون بایدن هم گفت: مسئولیت زیادی بر عهده شما است. من از همه شما می‌خواهم که از اقدامات جو بایدن پیروی کنید.

امریکا بدترین آمار مربوط به مبتلایان و قربانیان کرونا را در جهان دارد. تاکنون بیش از ۱۲ میلیون و ۴۲۰ هزار تن در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲۵۷ هزار تن جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر