|
کدخبر: 134045

بوریس جانسن به جو بایدن تبریک گفت

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به رئیس‌جمهوری منتخب امریکا تلفنی تبریک گفت.

به نقل از بی‌بی سی، بوریس جانسن، نخست وزیر انگلیس در نخستین تماس تلفنی پس از انتخابات ریاست جمهوری امریکا، پیروزی جو بایدن را تبریک گفت.

به نوشته بی‌بی سی، ظاهرا در این تماس تلفنی، بایدن پیش از هر سران اروپایی دیگر با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس تماس گرفته است.

در این تماس تلفنی نخست وزیر انگلیس و رئیس‌جمهوری منتخب امریکا درباره روابط دوجانبه و تحولات بین‌المللی رایزنی کردند.

دو طرف سپس درباره روابط نزدیک و طولانی دو کشور گفت‌وگو و بر لزوم توسعه همکاری‌ها در حوزه مسائل تجاری و امنیتی در سال‌های پیش‌رو تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب امریکا اعلام کردند که بی‌صبرانه منتظر شروع همکاری‌های‌ نزدیک در زمینه اولویت‌های مشترک، از تغییرات آب‌وهوایی گرفته تا ترویج دموکراسی و مبارزه با همه گیری ویروس کرونا هستند.

جانسون همچنین از بایدن برای شرکت در نشست تغییرات آب‌ وهوایی که قرار است سال آینده در گلاسکو برگزار شود دعوت به‌عمل آورد. این گزارش حاکیست که دو طرف همچنین مشتاقانه منتظر دیدار با یکدیگر در جریان نشست گروه هفت در سال ۲۰۲۱ هستند.

جو بایدن شنبه شب با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری امریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان نخستین زن، به عنوان معاون رئیس‌جمهوری این کشور برگزیده شد.

این نامزد حزب دموکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر