|
کدخبر: 132948

سخنگوی بایدن: ترامپ نرود بیرونش می‌کنیم

سخنگوی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا اعلام کرد در صورت امتناع ترامپ از قبول شکست در انتخابات، او را از کاخ سفید «بیرون» می‌کنیم چرا که او بارها ادعا کرده شکست را قبول نکرده و کاخ سفید را ترک نمی‌کند.

بین‌الملل سخنگوی بایدن: ترامپ نرود بیرونش می‌کنیم

سخنگوی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا اعلام کرد که در صورت امتناع ترامپ از قبول شکست در انتخابات، او را از کاخ سفید «بیرون» می‌کند.

بنابر گزارش منابع فرانسوی، «اندرو بیتس» سخنگوی جو بایدن گفت: امریکایی‌ها درباره نتیجه این انتخابات تصمیم خواهند گرفت.

وی افزود: مقامات امریکایی کاملاً قادر به اخراج متجاوزان از کاخ سفید هستند.

 منابع فرانسوی گزارش دادند به نظر می‌رسد ترامپ قصد دارد نتایج آراء صندوق‌های رای را به چالش کشیده و مسند قدرت خود در کاخ سفید را ترک نکند.

پیش تر چندین رسانه امریکایی گزارش دادند ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا بارها اعلام کرده که قصد ندارد دفتر کار خود در کاخ سفید را ترک کند.

به گفته سی ان ان، ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا، سخنرانی شکست در انتخابات را آماده نکرده و در مکالمات با همکاران خود در روزهای اخیر؛ مدعی شده که او قصد واگذاری انتخابات را ندارد.

تارنمای رسانه امریکایی Vanity Fair گزارش داده است که دونالد ترامپ در محافل خصوصی اعتراف کرده است که روند انتخابات به نفع او پیش نمی‌رود اما او بر این عقیده است که «یک جنگ طولانی مدت حقوقی و جنجال به پا کردن درمورد تقلب در انتخابات به حد کافی در سطح جامعه تردید ایجاد می‌کند تا او امکان رد کردن نتایج انتخابات را بیابد.

سی ان ان به نقل از یک منبع نزدیک به ترامپ افزود: او در حالت آماده باش جنگی قرار داد؛ چراکه تصور می‌کند جنگیدن ورق را به نفع او بر می‌گرداند.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر