|
کدخبر: 132936

عصبانیت ترامپ از چیست؟

شبکه خبری سی بی‌اس بامداد جمعه نوشت: با چرخش رای ایالت‌های پنسیلوانیا و جورجیا به نفع بایدن، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا بسیار عصبانی است و از مشاوران به علت حضور چشمگیر در رسانه‌ها ناامید شده است.

بین‌الملل عصبانیت ترامپ از چیست؟

به نقل‌از شبکه سی بی‌اس، با ادامه روند شمارش آرا در ایالت‌های کلیدی و چرخش آنان به طرف بایدن، دونالد ترامپ عصبانی است و از کم کاری‌های مشاوران و هوادارانش برای طرفداری از او ناامید شده است.

براساس این گزارش، ترامپِ مستاصل بیشتر وقت خود در جمعه شب را با تماشای زیاد تلویزیون، تماس‌های تلفنی و رفت و آمد میان دفاتر کاخ سفید گذراند.

در حالی که کمپین ترامپ همچنان به مبارزه برای تغییر نتیجه انتخابات ادامه می‌دهد اما هنوز هیچ راهبرد متمرکزی وجود ندارد و مشاوران به واقعیت این روزها پی برده اند، اما هیچ کسی رغبت نمی‌کند که در این مورد با رئیس‌جمهوری حرفی بزند.

به رغم تلاش‌های کمپین ترامپ برای متوقف کردن شمارش آرا در برخی از ایالت‌ها مانند پنسیلوانیا اما تا کنون هیچ موفقیتی در راستای منافع ترامپ محقق نشده و ساعت به ساعت اختلاف آرای بایدن نامزد دموکرات‌ها با آرای ترامپ در ایالت پنسیلوانیا بیشتر می‌شود.

جو بایدن که تا روز چهارشنبه گذشته با فاصله زیاد از دونالد ترامپ در تعداد آرا در ایالت پنسیلوانیا عقب تر بود، حالا نه تنها از او سبقت گرفته، بلکه فاصله خود را با رقیب جمهوریخواهش بسیار افزایش داده است.

بایدن اکنون ۲۶۴ رای الکترال در سبد خود دارد و با کسب تنها ۶ رای الکترال دیگر، به عنوان رئیس‌جمهوری جدید امریکا به کاخ سفید راه خواهد یافت. ترامپ هم فعلا ۲۱۴ رای الکترال دارد و تقریبا دیگر امیدی به پیروزی در این دوره از انتخابات ندارد.

تا کنون ۹۸ درصد آرا در ایالت پنسیلوانیا که ۲۰ رای الکترال ارزشمند دارد، شمارش شده و نتایج به‌دست آمده تا اینجا، حاکی از آن است که بایدن به راحتی می‌تواند این ۲۰ رای الکترال را در سبد خود بریزد و کلید ورود به کاخ سفید را دریافت کند.

بایدن همچنین در ایالت جورجیا از ترامپ پییش گرفته است. با توجه به اینکه فاصله تعداد آرای دو رقیب در این ایالت که ۱۶ رای الکترال دارد، فاصله چندانی نیست، احتمال شمارش مجدد آرا در این ایالت وجود دارد.

بایدن همچنین در ایالت نوادا با ۶ رای الکترال پیشتاز است و پیروزی او دراین ایالت هم تقریبا قطعی است.

منبع: برنا
  • ناشناس ارسالی در

    میگن چاه نکن بهر کسی...اول خودت دوم کسی... این همه چاه جلو پای این و اون انداخت حالا کی با او دوست هست هیچکس

ارسال نظر