|
کدخبر: 132338

هشدار محرمانه مشاور ترامپ درباره کرونا

هماهنگ‌کننده سیاست‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور امریکا در امور کرونا درباره ورود این بیماری به «فاز مرگبار جدید» در این کشور هشدار داده است.

«دبورا ال بریکس» یکی از پزشک‌های مشاور دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور امریکا در مبارزه با ویروس «کرونا» در هشداری محرمانه به مقام‌های کاخ سفید گفته بیماری همه‌گیر «کووید-۱۹» وارد مرحله‌ای جدید و مرگبار شده است.

روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته پیام ال‌بریکس همزمان با رکوردشکنی ویروس کرونا و رسیدن شمار مبتلایان این ویروس به ۱۰۰ هزار نفر در قالب یادداشتی محرمانه برای مقام‌های کاخ سفید ارسال شده است و در تناقض با ادعاهای مکرر و غیردقیق ترامپ قرار دارد که گفته بیماری مراحل پایانی‌اش را می‌گذراند.

 پزشک امریکایی در یادداشت مذکور همچنین نوشته که ترامپ و مشاورانش به جای آنکه منابع و قت خودشان را به کنترل بیماری اختصاص دهند، بخش زیادی از زمانشان را صرف جلوگیری از قرنطینه امریکا و بسته شدن اقتصاد این کشور کرده‌اند.

در یادداشت او آمده است: «ما در حال ورود به نگران‌کننده‌ترین و مرگبارترین مرحله این بیماری همه‌گیر هستیم. مسئله به تعطیل کردن کشور مربوط نیست و از ماه مارس یا آوریل هم مسئله ارتباطی به این قضیه نداشته است. مسئله اتخاذ رویکردی قاطعانه‌تر است که اجرا نمی‌شود.»

این پیام از آن جهت حائز اهمیت است که بریکس به عنوان هماهنگ‌کننده سیاست‌های دولت ترامپ در امور کرونا دست‌کم در موضع‌گیری‌های علنی از شخص ترامپ یا دولت او انتقاد نکرده است. این انتقاد صریح، منعکس‌کننده نگرانی‌های فزاینده دانشمندان و کارشناسان مسائل پزشکی از وخیم‌تر شدن اوضاع کرونا در امریکا است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر