|
کدخبر: 127378

آزادی قاتل جورج فلوید از زندان

افسر پلیسی که با فشار دادن زانوی خود روی گردن یک شهروند سیاه‌پوست آمریکایی موجب مرگ او شده بود به قید وثیقه از زندان آزاد شده است.

بین‌الملل آزادی قاتل جورج فلوید از زندان

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند افسر پلیسی که با گذاشتن زانوی خود روی گردن « جورج فلوید » باعث مرگ او شده بود به قید وثیقه از زندان آزاد شد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، این افسر سابق پلیس، صبح چهارشنبه (به وقت محلی) به قید وثیقه یک میلیون دلاری از بازداشتگاهی در ایالت مینه‌سوتا آزاد شده است. 

«درک شاوین» ۴۴ ساله از ۳۱ مه سال میلادی جاری به اتهام قتل جورج فلوید به بازداشتگاه منتقل شد. این اتهام پس از آن علیه شاوین مطرح شد که رسانه‌ها فیلمی از آخرین لحظات زندگی جورج فلوید را منتشر کردند. در آن فیلم شاوین ۸ دقیقه زانویش را روی گردن جورج فلوید فشار می‌دهد و موجب مرگ او می‌شود.

انتشار این فیلم به تظاهرات‌های ضد نژادپرستی در سراسر دنیا منجر شد. بسیاری از ایالت‌های آمریکا هم چندین هفته صحنه اعتراضات گسترده برای مخالفت با تبعیض‌ نژادی نهادینه‌شده در ساختار پلیس آمریکا بودند.

شاوین و سه افسر پلیس دیگر یک روز بعد از مرگ جورج فلوید از اداره پلیس ایالت مینه‌سوتا اخراج شدند.

شاوین به قتل درجه دوم، قتل درجه دوم و قتل  نفس درجه سوم متهم شده است. سه افسر دیگر به مشارکت و معاونت در قتل متهم شده‌اند.

آسوشیتدپرس گزارش داده سه افسر دیگر قبلاً به قید وثیقه ۷۵۰ دلاری تا زمان برگزاری دادگاه از زندان آزاد شده‌اند.

طبق برنامه‌های اعلام‌شده قرار است دادگاه هر ۴ نفر ماه مارس سال آینده میلادی برگزار شود. برخی درخواست کرده‌اند آنها جداگانه محاکمه شوند.

منبع: فارس

ارسال نظر