|
کدخبر: 182686

پیش‌بینی جذاب از بورس فردا ۹ تیر

یک کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر نرخ‌های جهانی در بازار سرمایه گفت: قیمت‌های جهانی با یک تاخیر زمانی در بازار سرمایه به دلیل تحریم‌ها تاثیر خود را می‌گذارد.

بورس پیش‌بینی جذاب از بورس فردا ۹ تیر

بازار سرمایه در هفته جاری با رشد عمده نمادهای کوچک و بزرگ بازار همراه شد. بیشتر صف‌های فروش نمادهای کوچک بازار سرمایه تعدیل شدند و به طور کلی اصلاح در سهم‌های شاخص‌ساز به عقیده کارشناسان بازار سرمایه به پایان رسیده است.

سلمان بابایی‌زاده، کارشناس بازار سرمایه در گفتگویی گفت: بازار به لحاظ ارزندگی در وضعیت خوبی قرار گرفته است. اما به دلیل نبود نقدینگی در بازار نتوانسته روند مثبت را تثبیت کند و با روندی نزولی همراه بوده است.

وی افزود: ارزش معاملات در روزهای گذشته در بازار بالا بوده است و خیلی از سهم‌ها در قیمت‌های خوبی معامله می‌شوند و بسیاری از نمادهای کامودیتی محور گزارش‌های فصلی خوبی را منتشر کرده‌اند.

بابایی‌زاده در بخش دیگری گفت: به نظر می‌رسد شاخص تا محدوده یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد برسد اما در این محدوده با اصلاح و تعدیل قیمت همراه می‌شود و ریزش جزئی را شاخص کل ثبت می‌کند. بازار در روزهای هفته آینده مثبت پیش خواهد رفت اما به دلیل نبود نقدینگی در بازار به صورت چرخشی شاهد روند مثبت گروه‌ها خواهیم بود.

این کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر نرخ کامودیتی‌ها در بازارهای جهانی و تاثیر آن در بورس گفت: قیمت‌های جهانی با یک تاخیر زمانی در بازار به دلیل تحریم‌ها تاثیر خود را می‌گذارند. به عنوان مثال اوره در بازار جهانی بالای ۴۰۰ دلار به فروش می‌رسد اما در بازار و در گزارشاتی که شرکت‌ها منتشر می‌کنند گزارشات با تخفیف حدود ۲۳۰ دلار منتشر می‌شود . ما نمی‌توانیم ارزیابی کنیم که نرخ‌های جهانی تا چه میزان تاثیر در بازار سرمایه گذاشته‌اند.

وی در این باره تشریح کرد: موضوعی که به آن اشاره کردیم بستگی به این موضوع دارد که چند درصد از شرکت صادراتی و چند درصد آز فروش آن داخلی است و بر همین اساس نرخ‌های جهانی شرکت به شرکت و تاثیرپذیری مختلفی را می‌گذارد.

منبع: تجارت‌نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    بورس استارت پرواز خود را زده و بهترین گزینه ی سرمایه گذاری و سود دهی را خواهد داشت. با آمدن جناب رئیسی و دولت کارآمد وی دیگه سرمایه گذاری در قسمتهایی همچون ارز، سکه ،طلا و حتی زمین ، نه تنها سود دهی نخواهد داشت بلکه با زیان وضرر همراه خواهد بود‌.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...