|
کدخبر: 168732

این سیگنال ها می گویند در بورس نمانید!

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: روندهای صعودی در بازار سرمایه مقطعی و کوتاه‌مدت است و به نظر می‌رسد افزایش قیمت کامودیتی‌ها به سهامداران سیگنالی را مخابره می‌کند.

بورس این سیگنال ها می گویند در بورس نمانید!

بازار امروز مثبت و متعادل شروع به کار کرد و بسیاری از شاخص‌سازان از صف‌های فروش قفل شده فاصله گرفتند. امروز با روند صعودی و مثبت شاخص هم وزن نیز مواجه شدیم و این شاخص در مدار ۴۲۷ هزار واحد قرار گرفت. اما باید دید که این روند ادامه‌دار خواهد بود؟

مریم محبی، کارشناس بازار سرمایه گفت: با وجود آنکه شاخص امروز مثبت شروع به کار کرد و نمادهای موثر بر شاخص متعادل هستند و روند صعودی را دارند اما این وضعیت ادامه‌دار نخواهد بود.

این کارشناس بازار در این باره افزود: بازار سرمایه به دلیل درگیر بودن با مسائل بنیادی مثل دامنه نوسان نامتقارن و عملکرد ضعیف حقوقی‌ها روند مثبت کوتاه‌مدت خواهد داشت و افزایش قیمت‌های مس و سنگ آهن به نظر می‌رسد این سیگنال را به سرمایه‌گذاران مخابره می‌کند که شاید بهتر باشد از این سهم‌ها خارج شوند.

محبی درباره نبود وجود نقدینگی در بازار سرمایه گفت: بازار در حال حاضر نیاز به نقدینگی دارد. این نقدینگی باید از طرف سهامداران حقیقی به بازار تزریق شود.

این کارشناس بازار در تشریح این موضوع افزود: عملکرد غلط حقوقی‌ها به کاهش کارآیی و خروج نقدینگی سهامداران حقیقی در بازار منجر شده است.

وی همچنین افزود: حقوقی‌ها به دنبال سود غیر واقعی هستند و سیستم اصلی بازار که مبتنی بر عرضه و تقاضا است را بر هم زده‌اند. در نتیجه اعتماد سهامداران خرد به بازار کم شده است و چیزی جز خروج نقدینگی را از بازار به دنبال ندارد.

منبع: مشرق
  • ناشناس ارسالی در

    لعنت خدا به حقوقیهای بی ناموس وفاسد وحام یانشون انشالله همشون نابود بشن

  • ناشناس ارسالی در

    جان هر کی دوس داری اینقدر چرت نگو از کی میگیری که این مضخرفات رو میگی :|

  • ایرج ارسالی در

    خانم کارشناس معلوم هست چی میگی مردم را ا بله میپنداری، افزایش قیمت های جهانی مخصو صا مس باعث میشه سهامداران خارج بشن از ای ن سهمها، پس کی وارد میشن وقتی قیمت ها اف ت کرد ، کارشناسی که شما باشی بورس ما هم همین میشه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...