|
کدخبر: 135506

جزییات جدید از گزارش تخلفات حقوقی های بورس

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: بسیاری از حقوقی‌های متخلفی که در بازار سرمایه سوداگری کرده و موجب اختلال در اقتصاد شده‌اند، در هیئت مدیره سازمان‌ها نفوذ دارند و اجازه تهیه و ارسال گزارش تخلفاتشان به سازمان بورس را نمی‌دهند.

بورس جزییات جدید از گزارش تخلفات حقوقی های بورس

محسن علیزاده با اشاره به ارسال نامه خود به قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار برای معرفی سهامداران حقوقی متخلفی که برخلاف قانون، بازارگردانی نکرده‌اند به مجلس گفت: علی‌الرغم قید فوریت در این نامه که بیش از یک ماه از زمان ارسال آن می‌گذرد و نظر به ضرورت شناسایی حقوقی‌های متخلف در بازار سرمایه، متاسفانه تا به امروز پاسخی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار به ما ارائه نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در این راستا روز شنبه نامه دیگری به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کردم و در آن خواستار اعلام اسامی حقوقی‌های متخلفی که بازارگردانی نکرده بودند، شدم تا مجلس بتواند این اسامی را طی گزارشی به قوه قضاییه ارسال کند.

علیزاده تاکید کرد: بسیاری از حقوقی‌های متخلفی که در بازار سرمایه سوداگری کرده و موجب اختلال در اقتصاد شده‌اند، در هیئت مدیره سازمان‌ها نفوذ دارند و در این راستا اجازه تهیه و ارسال این گزارش را به سازمان بورس و اوراق بهادار نمی‌دهند.

به گزارش خانه ملت، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس اظهار کرد: مطمئنا ما به عنوان نمایندگان مردم وظیفه حفظ و صیانت از سرمایه‌های مردم را برعهده داریم و این موضوع را دنبال می‌کنیم تا متخلفان به سزای عمل خود برسند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر