|
کدخبر: 201295

توسط بانک کشاورزی استان همدان در ۵ ماه نخست سال جاری؛

۶۳۱ فقره تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان از پرداخت ۶۳۱ فقره تسهیلات اشتغالزایی و ۷ فقره تسهیلات گلخانه در پنج ماه نخست یال خبر داد.

بانک و بیمه  ۶۳۱ فقره تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد

به گزارش گسترش نیوز، هوشنگ حیدرنژادیان مدیر امور شعب  بانک کشاورزی  استان همدان در جمع خبرنگاران با تاکید بر نقش و اهمیت بانک کشاورزی به عنوان اصلی‌ترین تامین کننده نیاز مالی بخش کشاورزی، بیان کرد: بیانیه ماموریت این بانک، قطعا کمک به توسعه و تقویت وضع معیشتی جوامع روستایی، فعالین بخش کشاورزی، کمک به ایجاد واحدهای تولیدی و به تبع آن، افزایش میزان تولید جهت تحقق شکوفایی اقتصادی کشور در بخش کشاورزی است.

حیدرنژادیان افزود: در استان همدان با همراهی بیش از ۳۳۰ نفر مستقر در ۴۴ شعبه بانکی در نقاط مختلف استان،  این بانک توانسته است موفقیت‌های خوبی را در مقایسه با سایر بانک‌های مستقر دیگر در استان در کارنامه خود ثبت کند.

وی ادامه داد: بانک کشاورزی به عنوان دستگاه برتر استانی در بین سیستم بانکی استان در جشنواره شهید رجایی معرفی شد که خود گویای این است که راه را درست رفتیم و توانستیم ماموریت خود را در بحث اشتغال پایدار روستایی محقق کنیم.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان اظهار کرد: با سهم اعتبار ۵۰ درصدی از کل اعتباری که به استان داده شده است و تحقق ۱۲۹ درصدی  برنامه توانستیم رتبه نخست را در سیستم بانکی استان به خود اختصاص دهیم. این در شرایطی است که عرصه رقابت برابر نیست؛ اما همکاران ما به مدد ارائه راهکارهای مناسب و رفتار و خلق و خو مناسب، به رغم وجود برخی از موانع در جلب و جذب مشتریان توانستند رضایت مشتریان را جلب کنند تا بتوانیم دومین سهم را در بازار مالی سیستم بانکی استان (پس از بانک ملی ایران) به دست آوریم. در بسیاری از موارد ابزارهای رقابتی برای مشتریان هدف را در دست نداریم، اکثر مخاطبان ما به جز افراد سرمایه‌گذار دربخش کشاورزی از توان مالی درخور و قابل توجه برخوردار نیستند.

وی یادآور شد: این موضوع نشان از سخت کوشی همکاران در تامین منابع دارد. سهم بانک کشاورزی از منابع مالی سیستم بانکی در اختیار استان حدود ۱۴.۵ درصد است. این در حالی است که میانگین کشوری ۷.۲ درصد است.

این مدیر ادامه داد: در سالجاری با در نظرگرفتن اولویت‌های محوری و راهکارهای متفاوت توانسته‌ایم اقدامات درخور و قابل توجهی را در پنج ماه نخست سال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته انجام دهیم که منجر به رشد ۲۵ درصدی در تسهیلات در سرفصل های مورد حمایت بانک کشاورزی در عملکرد ریالی این بانک داشته باشیم.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: رویکرد بانک و تاکید مکرر مقام معظم رهبری و دولت محترم بر تولید و اشتغالزایی است. بر این مبنا اولویت خود را در این راستا قرار داده ایم و در پنج ماه نخست سال با پرداخت ۶۳۱ فقره تسهیلات اشتغالزایی به اقشاری همچون کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران به مبلغ  ۲۲میلیارد ریال به ایفای نقش بپردازیم. در این میان سهم بهزیستی ۴ میلیارد ریال با درصد جذب ۱۴ و سهم کمیته امداد ۱۸ میلیارد ریال با درصد جذب ۲۱.۲ درصد بوده است.

حیدرنژادیان افزود: در بخش تسهیلات گلخانه‌ها، ۷ فقره تسهیلات مجموعا به مبلغ ۱.۷ میلیارد ریال پرداخت شده و ۳۷ طرح دیگر به مبلغ ۱۹۵ میلیارد ریال مصوب و در شرف پرداخت است.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...