|
کدخبر: 168799

نظام بانکداری کشور دشمن تولید است

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه برای توسعه تجارت باید اقتصاد کشور اصلاح شود، گفت: برای اصلاح اقتصاد نیز باید سیاست از اقتصاد جدا شود.

بانک و بیمه نظام بانکداری کشور دشمن تولید است

جمال رازقی در رابطه با اینکه اساسی ترین مشکل بر سر راه تجارت خارجی کشور چیست و دولت آینده باید چگونه موانع تجارت را از سر راه بردارد، گفت: تجارت جزئی از اقتصاد کشور است، بنابراین برای توسعه تجارت باید در ابتدا اقتصاد کشور درست شود تا در این صورت تولید درست شود و بعد از آن نیز تجارت اصلاح خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز با اشاره به ۱۱ سال نامگذاری سال با عناوین اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری بیان داشت: علیرغم این موضوع متاسفانه هیچ تحولی در اقتصاد کشور رخ نداده بلکه به عقب هم برگشته ایم.

وی افزود: در عارضه یابی اینکه چرا علیرغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب به مسائل اقتصادی و نامگذاری هر سال با عناوین اقتصادی تحولی در این زمینه طی سال ها رخ نداده شاید به این موضوع برسیم که دست اندرکاران مجلس، دولت و اجزای حاکمیت اقدامی موثری برای توسعه اقتصاد انجام نداده اند.

فرمان اقتصاد کشور در دست سیاست است

رازقی با تاکید بر اینکه ریل گذاری اقتصاد کشور غلط است، بیان داشت: فرمان اقتصاد کشور در دست سیاست است و سیاست مسیر را بدون توجه به اقتصاد طی می کند، بنابراین فقط عارضه های آن نصیب اقتصاد کشور شده است.

وی گفت: اینکه در قرن بیست و یکم مردم کشورمان برای خرید مرغ و یک بطری روغن باید ساعت ها در صف بایستند و به علت کمبود واکسن جان خود را از دست می دهند نتیجه ریل گذاری غلط در اقتصاد است.

اقتصاد باید از سیاست جدا شود

رازقی با بیان اینکه باید ریل گذاری اقتصاد درست شود بیان داشت: این کار نیاز به یک جراحی عمیق در اقتصاد کشور دارد و باید اقتصاد از سیاست جدا شود.

وی با بیان اینکه همه کشورهایی که پیشرفت کرده اند و اقتصادشان درست شده است، هدفشان رفاه و آسایش مردم است، گفت: این در حالی است که در کشور ما فرمان اقتصاد در دست سیاست قرار دارد و لذا رفاه و آسایشی نیز برای مردم فراهم نکرده ایم.

وی با بیان اینکه برای اصلاح ساختار اقتصاد نیازمند اصلاح ساختارهای مختلفی هستیم، گفت: نظام بانکداری کشور باید اصلاح شود و در این مورد مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید داشته اند.

نظام بانکداری کشور دشمن تولید است

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه نظام بانکداری ما در خدمت تولید نیست، افزود: اتفاقا نظام بانکداری کشور دشمن تولید است.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز بیان داشت: برای اصلاح اقتصاد باید دولت کوچک شود و دستگاه های دولتی و حکومتی باید در خدمت تولید و صادرات کشور قرار بگیرند.

وی افزود: برای اصلاح ساختار اقتصاد کشور باید روابطمان را با دنیا اصلاح کنیم و براساس منافع اقتصادی کشور تصمیم گیری کنیم.

رازقی بیان داشت: ایران دارای پتانسیل های فراوان برای رشد و توسعه اقتصادی است اما برای دستیابی به آن باید ریل گذاری اقتصاد اصلاح شود و در این صورت است که می توان امیدوار بود که در مدت کوتاهی مشکلات اقتصادی، اشتغال و رفاه و معیشت مردم حل خواهد شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...