|
کدخبر: 146172

پرداخت بدهی کره جنوبی به ایران در چه مرحله ای است؟

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی گفت: مذاکراتی برای پرداخت بدهی سئول به تهران انجام شده، اما هیچ کدام عملیاتی نشده است.

بانک و بیمه پرداخت بدهی کره جنوبی به ایران در چه مرحله ای است؟

«حسین تنهایی» اظهار داشت: مذاکرات برای بازگشت بدهی کره جنوبی به کشور آغاز شده است و قول هایی برای پرداخت آن از سوی این کشور داده شده است، اما تاکنون شاهد هیچ اقدام عملی نبودیم.

وی افزود: در این مذاکرات موضوع تهاتر نیز مطرح شده که حداقل کاری است که کره جنوبی می تواند در راستای پرداخت بدهی ها انجام دهد.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی خاطرنشان کرد: مقرر شده تا کالاهای غیرتحریمی به جای پول، دریافت شود و بتوانیم دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی وارد کشور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مباحثی مبنی بر واردات مواد اولیه، ماشین آلات، قطعات کارخانجات، لوازم خانگی، مواد بهداشتی، مطرح شده اما به نتیجه‌ای نرسیده است.

روز گذشته خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از قول یک مقام وزارت امور خارجه این کشور گزارش داده است که تهران و سئول در حال مذاکره در مورد استفاده از پول های مسدود شده ایران در بانک های کره جنوبی برای خرید واکسن کرونا هستند.

۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار مجموع بدهی کره جنوبی به ایران است.

 

منبع: ایرنا
  • امیر ارسالی در

    دولت روحانی اگر غیرت و شجاعت داره نفتکش کره را مصادره کنه تا اونا مجبور بشن پوله ای ایران را پرداخت کنند سپاه پاسداران اگ ر نبود کشور نبود حالا ببینیم دولت میتونه لقمه ای که سپاه حاضر و آماده کرده را بد ه خود ملت ایران بخورند یانه

  • ناشناس ارسالی در

    سلام این پول حق مردم ایرانه خدایش اگه دو لت بخوادبایک طرح از قبل ریخته بااختلاص پ ولو بالا بکشه و بده دست اقازاده ها واین عالی جنابان در ان طرف ابها بااین پولها ع شق وحال کنن .از خدا میخوام که اصلا این پ ولو ندن.ولی اگه بخوان بخشی ازاین پولو به مردم بدن وج قابل توجهی که دردی از مردم دوعا کنه انوقت از خدا میخوام از طرف همه ملت ایران خدایاکاری بکن که هرچه زوتر این پولوبدن.انشالله.

ارسال نظر