|
کدخبر: 145744

کاهش قابل توجه قیمت بیت ‌کوین + جزئیات

بیت کوین یا رمز ارز طی ۲۴ ساعت گذشته بخش قابل توجهی از ارزش خود در بازار جهانی را از دست داد.

بانک و بیمه کاهش قابل توجه قیمت بیت ‌کوین + جزئیات

قیمت بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ درصد در بازار جهانی سقوط کرد.

در واقع بیت‌کوین طی روز یکشنبه رقم ۳۴ هزار و ۸۰۰ دلار را لمس کرده بود، اما در ۲ روز معاملاتی اخیر قیمت آن سقوط کرده است. در حال حاضر هر توکن بیت‌ کوین ۳۰ هزار و ۵۵۶ دلار در بازار جهانی داد و ستد می‌شود.

به طور کلی از سال ۲۰۱۷ بازار جهانی ارزهای مجازی شاهد شکل گرفتن ارزهای مجازی مختلف و موازی با بیت‌ کوین بوده است. یکی از دلایل افت قیمت بیت‌کوین در ۲ روز معاملات اخیر رفتن پول از بیت کوین به سمت بازارهای موازی است.

حدود سه هفته پیش بود که بیت کوین برای نخسیتین‌بار در تاریخ معاملاتی خود از قیمت ۲۰ هزار دلار عبور کرد. به طور کلی در سال ۲۰۲۰ قیمت بیت‌کوین چهار برابر شده است.

معامله‌گران می‌گویند، افت قیمت بیت‌کوین در روزهای معاملاتی دوشنبه و سه‌شنبه خیلی غیرمعمول نیست، چرا که این دارایی همواره پرنوسان بوده است. در واقع همین نوسان بالای قیمت بیت کوین است که از تبدیل شدن آن به یک ارز متعارف در داد و ستدهای معمول جلوگیری می‌کند.

جوزف ادواردز کارشناس مؤسسه انیگما می‌گوید؛ بیت کوین هنوز به شکل غیرقابل انکاری طبیعت پرنوسانی دارد.

دلیل رشد قیمت بیت کوین طی هفته‌های گذشته روی آوردن سرمایه‌داران به بازار ارزهای مجازی است که به این دارایی‌ به عنوان پناهگاهی برای در امان ماندن از حفظ ارزش دارایی‌ها و تورم نگاه می‌کنند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر