|
کدخبر: 197230

قیمت جهانی نفت اعلام شد (۱۲ شهریور)

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۳ درصد افزایش به ۷۳ دلار و ۵ سنت رسید.

انرژی قیمت جهانی نفت اعلام شد (۱۲ شهریور)

قیمت نفت که روز پنجشنبه به دلیل تضعیف دلار و کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت خام امریکا افزایش قابل توجهی را شاهد بود، امروز نوسان جزئی را شاهد بود و در آستانه انتشار گزارش مهم بازار کار امریکا در مسیر ثبت رشد هفتگی محدود قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۳ درصد افزایش به ۷۳ دلار و ۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا برای تحویل در ماه اکتبر هم امروز با ۱۲ سنت معادل ۰.۱۷ درصد کاهش به ۶۹ دلار و ۸۷ سنت رسید.

به گفته استفن اینز، تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی، کاهش قیمت نفت امریکا ناشی از نگرانی‌ها از احتمال ضعیف بودن گزارش بازار کار این کشور بوده است.

قیمت هر دو شاخص نفتی روز پنجشنبه شاهد جهش ۲ درصدی بود و تا به امروز نفت خام امریکا و نفت برنت به ترتیب رشد هفتگی ۱.۵ و ۰.۳ درصدی را شاهد بوده‌اند.

رشد قیمت این هفته قیمت نفت عمدتا ناشی از تضعیف دلار بوده که سبب ارزان تر شدن نفت برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

منابع آگاه گفتند، با توجه به خسارات ناشی از طوفان آیدا تولید روزانه نفت امریکا در خلیج مکزیک همچنان حدود ۱.۷ میلیون بشکه کمتر از رقم عادی است.

در حالی که ادامه قطع برق سبب کندی در از سرگیری کار پالایشگاه‌ها در لوئیزیانا شده، تقاضا برای نفت نیز محدود شده و همین مسئله سبب شده تا افت شدید تولید چندان به چشم نیاید.

به گفته تحلیلگران پس از آنکه اعضای گروه اوپک پلاس این هفته توافق کردند که در ماه‌های آینده همچنان به برنامه افزایش ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه‌ای تولید خود پایبند بمانند، تمرکز اصلی بازار معطوف بخش تقاضا خواهد بود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...