|
کدخبر: 154956

امروز قیمت نفت چند دلار شد؟

قیمت نفت در معاملات امروز یک درصد کاهش یافت و بشکه‌ای ۶۳.۰۳ دلار فروخته شد.

انرژی امروز قیمت نفت چند دلار شد؟

به دنبال نگرانی‌ها در مورد زمان بر بودن از سرگیری فعالیت پالایشگاه‌های امریکا پس از سرمای بی‌سابقه در جنوب امریکا که سبب کاهش تقاضا شد و درحالی که انتظار می‌رود، اوپک پلاس عرضه خود را افزایش دهد، قیمت نفت در معاملات امروز یک درصد کاهش یافت و به روند کاهشی شب پیش ادامه داد.

هر بشکه نفت برنت با ۹۰ سنت کاهش ۶۳.۰۳ دلار و هر بشکه نفت خام امریکا با ۱.۰۹ دلار کاهش ۵۹.۴۳ دلار فروخته شد.

به دنبال سرمای بی‌سابقه در ایالت‌های جنوبی امریکا، هر دو شاخص نفتی در روز پنج شنبه به بالاترین قیمت ۱۳ ماه گذشته رسیدند. در عین حال، بر اساس برآورد تحلیلگران، سرمای هوا، یک سوم تولید نفت خام امریکا را متوقف کرده و اکنون توجه‌ها به تاثیرات این سامانه هوایی بر پالایشگاه‌ها معطوف شده است.

بخش تحقیقات ANZ در یادداشتی نوشت، هر چند که تولید نفت امریکا درحال‌حاضر روزانه حدود ۳.۵ میلیون بشکه کاهش یافته است، اما عدم خرید نفت از سوی پالایشگاه‌های تگزاس احتمال به افزایش سطح ذخایر نفت در هفته‌های آتی منجر خواهد شد.

تحلیلگران بانک سیتی هم در یادداشتی خاطرنشان کردند احتمال دارد، برخی از پالایشگاه‌های امریکا تعمیرات خود را که در فصل بهار انجام می‌دادند، یک ماه جلو بیندازند که این امر خود کاهش تقاضای روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت را به دنبال دارد.

از طرفی توجه‌ها به سوی افزایش عرضه از سوی اوپک پلاس هم معطوف شده است، زیرا منابع آگاه گفته‌اند تولیدکنندگان این گروه امکان دارد، پس از ماه آوریل افزایش تولید داشته باشند، چراکه قیمت‌ها بهبود یافته است.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...