|
کدخبر: 330644

بازار خودرو نفس های آخر را می کشد | ریزش وحشتناک قیمت خودرو

امروز چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳، قیمت خودروها در یکی از بدترین رکودهای خود قرار دارد.

اقتصاد بازار خودرو نفس های آخر را می کشد | ریزش وحشتناک قیمت خودرو

 تمامی خودروهای داخلی و مونتاژی با افت قابل توجهی در قیمت معامله می‌شوند، که این کاهش از یک میلیون تومان تا ۵۵ میلیون تومان در بین خودروها مشاهده می‌شود.نرخ دلار نیز به عنوان عامل موثر در بازار خودرو، تاثیر خود را با کاهش نمایان کرده است.

به نظر می‌رسد بازار خودرو از ابتدای این هفته فرش قرمز خود را برای مسعود پزشکیان پهن کرده و به استقبال شروع فعالیت دولت چهاردهم و سیاست‌های تعدیلی آن رفته است.

قیمت خودرو‌های داخلی

بازار خودرو‌های داخلی صبح امروز با روند نزولی در تمام محصولات کار خود را آغاز کرد.

کوییک اتوماتیک یکی از هاچ‌بک‌های اقتصادی سایپاست که نسبت به روز گذشته با کاهش هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به نرخ ۵۴۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

شاهین G استاندارد جزو معدود محصولات شرکت سایپا به شمار می‌رود که از ابتدای امروز شش میلیون تومان ارزان‌تر شده و با ۷۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

سورن پلاس (ESP) از محصولات ایران خودرو، با افت ۱۲ میلیون تومانی به نرخ ۷۳۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

تارا اتوماتیک V۲ در شمار دیگر محصولات است شرکت با افت ۱۸ میلیون تومانی به نرخ ۹۲۵ میلیون تومان گزارش می‌شود.

خودرو-داخلی (11)

قیمت خودرو‌های مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی و وارداتی در تمام محصولات تغییر پیدا کرده‌ است.

ریسپکت بهمن‌موتور یکی از سدان‌های مونتاژی این شرکت به شمار می‌رود که با افت ۱۷ میلیون تومان نسبت به روز گذشته با نرخ یک میلیارد و ۳۸۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

دیگنیتی پرایم یکی از کراس‌اوورهای محبوب بهمن‌ موتور محسوب می‌شود. این با کاهش ۲۰ میلیون تومانی نسبت به روز گذشته با نرخ یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

لاماری ایما هیبرید تنها محصول بازار خودروهای خارجی است که ۳۵ میلیون تومان افت نرخ دارد. این خودرو هم‌‌‌اکنون با دو میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

تیگو ۸ پرو هیبرید کراس‌اوور مدیران‌خودرو و رقیب لاماری ایما هیبرید نیز با کاهش ۱۰ میلیون تومان با نرخ دو میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

خودرو-خارجی (9)

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها