|
کدخبر: 325940

استخراج بیت کوین در ایران کابوس آمریکا شد / ماینر های ایرانی تیر خلاص زدند

مدت زمان زیادی است که استخراج بیت کوین در ایران صورت می گیرد.

اقتصاد استخراج بیت کوین در ایران کابوس آمریکا شد / ماینر های ایرانی تیر خلاص زدند

بیت کوین، معروف ترین ارز دیجیتال است که افراد زیادی در ایران، سرمایه خود را برای این ارز دیجیتال به میان آورده اند و همین امر سبب نگرانی های آمریکا شده است.

الیزابت وارن از فعالیت ایران در زمینه استخراج بیت کوین ابراز نگرانی کرد

سناتور الیزابت وارن با ارسال نامه‌ای رسمی به مقامات ارشد دولت بایدن درباره استفاده ایران از ماینینگ ارز دیجیتال به‌عنوان راهی برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی، ابراز نگرانی کرد. این نامه خطاب به لوید آستین وزیر دفاع، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی و جانت یلن وزیر خزانه‌داری بود و نگرانی‌ها را درباره افزایش قابلیت‌های ایران در زمینه استخراج بیان می‌کرد. بر اساس گزارش‌ها، ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بیت کوین در جهان بوده و حدود ۷ درصد از بازار جهانی بیت کوین را تشکیل می‌دهد. به گفته وارن نگرانی اصلی این است که دولت ایران از ماینرها می‌خواهد ارزهای دیجیتال استخراج شده را به بانک مرکزی ایران بفروشند تا تراکنش‌ها کمتر قابل ردیابی باشد و برای دور زدن تحریم‌ها استفاده شود.

با وجود تغییر مداوم قوانین و وضع مقررات سفت‌وسخت‌تر درباره استخراج بیت کوین در ایران و از سوی دیگر نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال درآمد ماینرها و تریدرها در کشور در حال تغییر مداوم است. بسیاری با دید احتیاط به این موضوع نگاه می‌کنند و عده‌ای آن را فرصتی کم‌نظیر می‌دانند.

یکی از سؤال‌های مهم درباره میزان سوددهی ماینینگ و درآمد روزانه و ماهیانه ترید بیت کوین است. آیا می‌شود درآمد استخراج در ایران را اندازه گرفت؟ آیا ترید در ایران یک منبع درآمد ثابت است؟ این گزاره که «فقط دستگاه‌ استخراج را به برق بزن و کلی پول پارو کن» چقدر صحت دارد؟ آیا می‌توان ره صد‌ساله را با درآمد استخراج بیت کوین یک‌شبه طی کرد؟

 

درآمد استخراج بیت کوین به چه عواملی بستگی دارد؟

قدرت ماینر (دستگاه استخراج) یکی از مهمترین عوامل در سود ماینینگ است. هرچه این قدرت بیشتری داشته باشد، سودآوری آن هم بیشتر است. قدرت دستگاه‌های استخراج به‌صورت هش‌بر‌ثانیه نمایش می‌دهند. به‌عنوان مثال، قدرت پردازش دستگاه استخراج Antminer S۱۹ Pro حدود ۱۱۰ تراهش‌برثانیه (TH/S) است.

قیمت ماینر هم عاملی پراهمیتی است؛ چراکه نرخ بازگشت سرمایه شما هم دستخوش تغییر می‌شود؛ مثلاً اگر ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید ماینری که ماهی ۳۰ میلیون سود می‌دهد صرف کنید، ۳ ماهه سرمایه شما باز می‌گردد.

قیمت بیت کوین عامل مهم دیگری است که باید گوشه ذهنتان داشته باشید. با‌توجه‌به اینکه ماینرها در ازای مشارکت در شبکه و استخراج پاداش خود را در قالب بیت کوین دریافت می‌کنند، قیمت بیت کوین روی سود شما تأثیرگذار خواهد بود.

امروزه، ماینرهای سراسر جهان خودشان به‌طورمستقیم بیت کوین استخراج نمی‌کنند؛ بلکه همگی به محلی مجازی به نام استخر استخراج متصل می‌شوند و برای افزایش بخت استخراج بلاک جدید، توان محاسباتی خود را با یکدیگر به‌اشتراک می‌گذارند. در ازای عضویت در این استخرها و استفاده از خدمات آن‌ها، باید کارمزد استخراج پرداخت کنید. به‌طور‌میانگین کارمزد استخرهای استخراج معتبر حدود ۰.۰۱ تا ۳.۹درصد از درآمد حاصل از استخراج است.

از چه راه‌هایی می‌توان از بیت کوین درآمد داشت؟

ترید بیت کوین، استخراج، دریافت بیت کوین رایگان و شرکت در مسابقه‌هایی که بیت کوین جایزه می‌دهند، راه‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آنها بیت کوین کسب کنید.

منبع: ارز دیجیتال
  • ناشناس ارسالی در

    آمریکا بداند همانطور که تو بورس ر.... تو بیت کوین هم خواهیم ر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها