|
کدخبر: 323390

قیمت بنزین / بنزین سهمیه / کارت بنزین

آژیر قرمز مصرف بنزین در کشور / صدای دولت در آمد

شرکت ملی پخش فراورده‌ های نفتی درباره روند افزایشی مصرف سوخت در کشور هشدار داد

اقتصاد آژیر قرمز مصرف بنزین در کشور / صدای دولت در آمد

در روز سه‌شنبه، هفتم فروردین‌ ماه، در کشور ما مقدار ۱۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بنزین توزیع شد. این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل، یعنی هفتم فروردین‌ ماه ۱۴۰۲ با ۱۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر، ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

بر پایه این گزارش، از یکم تا هفتم فروردین‌ماه امسال، به‌طور میانگین ۱۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور مصرف شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (یکم تا هفتم فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲) با ۱۱۶ میلیون لیتر، ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر افزایش یافته است.

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با هشدار درباره روند افزایشی مصرف سوخت در کشور، از هموطنان خواسته است با مدیریت مصرف سوخت و به‌کارگیری نکات مدیریت بهینه، این شرکت را در سوخت‌رسانی مطلوب به هموطنان یاری کنند.

سفرهای نوروزی و نیاز مردم به سوخت سبب شد تا بر تعداد کارت های سوخت جایگاه های بنزین افزوده شود.

پیش تر مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش ۱.۵ تا ۲ برابری تعداد کارت‌های آزاد جایگاه‌های سوخت در ایام نوروز خبر داد و گفت: با افزایش پروازها در این ایام، روزانه بیش از ۵.۵ میلیون لیتر سوخت هوایی از طریق مراکز سوختگیری شرکت پخش فرآورده‌های نفتی توزیع می‌شود.

علی‌اکبر عامری در این باره بیان کرد: به‌منظور سوخت‌رسانی مطلوب به مسافران نوروزی تعداد کارت‌های آزاد جایگاه‌های سراسر کشور در ایام نوروز از ۱.۵ تا ۲ برابر افزایش یافته و تعداد نازل‌های عرضه بنزین آزاد در جایگاه‌ها نیز در این ایام  در برخی مناطق تا ۲ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: کارت‌های آزاد به تعداد کافی در اسفندماه ۱۴۰۲ تولید و به مناطق سی‌وهفت گانه شرکت در سراسر کشور ارسال شده است.

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد:  همکاران ما روزانه از بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ جایگاه بازدید و با هماهنگی با ستاد و مناطق و نواحی نواقص را شناسایی و بررسی و برطرف می‌کنند.

عرب‌عامری تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی برای بارندگی در ایام نوروز، تدابیر لازم برای تامین فرآورده موردنیاز مناطق سردسیر و آمادگی انبارها اندیشیده شده است تا ان‌شاالله کمبودی در این زمینه نداشته باشیم.

توزیع روزانه ۵ میلیون و ۵۰۶ هزار لیتر سوخت هوایی در ایام نوروز

وی همچنین از توزیع میانگین روزانه ۵ میلیون و ۵۰۶ هزار لیتر سوخت هوایی در مراکز سوختگیری این شرکت در ایام نوروز با توجه به افزایش تعداد پروازها از میانگین روزانه ۵۶۰ پرواز به ۷۹۰ پرواز خبر داد و گفت: حجم توزیع سوخت هوایی در ایام عادی سال به‌طور میانگین روزانه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر است.

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: با توجه به افزایش سفرهای هوایی در این ایام، خودروهای سوخت‌رسان بیشتری به مراکز سوختگیری کشور به‌ویژه در جزیره کیش و قشم اعزام شده است.

قیمت-بنزین

ذخیره‌سازی و برنامه‌ریزی ویژه برای سوخت‌رسانی در جزیره قشم

عرب‌عامری همچنین از برنامه‌ریزی ویژه برای سوخت‌رسانی به جزیره قشم با توجه به پیش‌بینی‌ها برای افزایش سفرها خبر داد و بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در اسفندماه سال ۱۴۰۲ و نشست‌های متعدد با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سوخت‌رسانی ویژه به جزیره قشم در سال ۱۴۰۳ با توجه به افزایش تعداد مسافران در ایام نوروز در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: تأمین کارت آزاد کافی برای جایگاه‌ها، برنامه‌ریزی ویژه برای روزآمد کردن تجهیزات سامانه هوشمند سوخت و تعمیر به‌روزتر و سریعتر تجهیزات جایگاه‌ها از جمله برنامه‌ریزی‌های ویژه برای سوخت‌رسانی در جزیره قشم در سال ۱۴۰۳ بوده است؛ همچنین حجم ذخیره‌سازی فرآورده در جزیره قشم را با توجه به تردد زیاد شناورها در این روزها مورد بررسی قرار دادیم.

اعزام بازرسان گلگشت نوروزی به ۵ محور اصلی سراسر کشور

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین از بازدید و نظارت جدی بر نحوه سوخت‌گیری در ایام نوروز در جایگاه‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: برنامه گلگشت را در پنج مسیر اصلی سراسر کشور از هفته پایانی اسفندماه ۱۴۰۲ آغاز کرده‌ایم که تا پایان تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران ادامه دارد؛ بازرسان این شرکت در قالب این طرح، حین مراجعه به جایگاه‌های مناطق با حضور نمایندگان استانی برای ارائه خدمات مناسب، هماهنگی و نشست‌های لازم را برگزار کرده و موارد نقص را تا رفع کامل پیگیری می‌کنند.

عرب‌عامری با قدردانی از زحمات کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای سوخت‌رسانی مطلوب در سال ۱۴۰۲ یادآور شد: امسال نیاز به جایگاه‌های سیار نداشتیم، اما در صورت نیاز این آمادگی وجود دارد که ارسال شود.

منبع: برنا
  • ناشناس ارسالی در

    بیش از بیست میلیون افغانی را از کشور اخر اج کنید هم بنزین، نان ، برق ، آب و خدما ت درمانی و تحصیلی به مردم ایران می‌رسد ط البان خجالت نمی‌کشه تازه گفته از مهاجرین افغانها ۴۵ سال است میزبانی بازهم میزبان افغانی‌ها فاسد وجنایتکار و متجاوز ، بیس واد وفاقد بهداشت و تروریسم باشیم بعد خود ش حقابه ایران را نمیده دولت های بی مسئول یت ما باید هرچی افغانیها چه مجاز وچه غیر مجاز که طی این ۴۵ سال آمدند اخراج کند ل ااقل مثل دولت پاکستان باشید که این همه ا قتدار داشت و افغانی‌ها را اخراج کرد و عن وان کرد از نظر امنیت این افغانی‌ها خطرنا ک هستند

ارسال نظر