|
کدخبر: 319650

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت ریپل

پیش بینی امیدوارکننده برای ریپل / XRP در حال ریکاوری است

دارک‌دیفندر با استفاده از شاخص قدرت نسبی (RSI) پیش‌بینی خود را ارائه داده است. با وجود پایین بودن قیمت، یک واگرایی صعودی بین قیمت و این اندیکاتور دیده می‌شود که به معنی افزایش احتمال صعود قیمت است.

اقتصاد پیش بینی امیدوارکننده برای ریپل / XRP در حال ریکاوری است

به نظر می‌رسد قیمت XRP، توکن بومی شبکه ریپل که اخیرا شاهد نوسانات زیادی بوده، در حال بهبود مجدد است. در همین راستا، پیش‌بینی خوش‌بینانه دارک‌دیفندر (Dark Defender)، تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال، از شکست احتمالی سطح مقاومت کلیدی و رسیدن قیمت به ۰.۶۰ دلار حکایت دارد.

دارک‌دیفندر با استفاده از شاخص قدرت نسبی (RSI) پیش‌بینی خود را ارائه داده است. با وجود پایین بودن قیمت، یک واگرایی صعودی بین قیمت و این اندیکاتور دیده می‌شود که به معنی افزایش احتمال صعود قیمت است.

xrp-price-regain-momentum-0-6-next

وی همچنین به شکسته شدن خط روند اندیکاتور RSI اشاره کرده که نشان‌دهنده افزایش قریب‌الوقوع قیمت تا ۰.۵۲۸۶ دلار است. او پیش‌بینی می‌کند که هدف بعدی، مقاومت جزئی در سطح ۰.۶۰ دلار خواهد بود.

فعالیت جامعه XRP هم احساسات صعودی را تقویت می‌کند. علاقه‌مندان این ارز دیجیتال، چارت قیمت را به اشتراک می‌گذارند و به آینده صعودی قیمت اطمینان دارند.

از آنجایی که XRP با تغییرات قیمت و بحث‌های اجتماعی همچنان توجهات را به خود جلب می‌کند، فعالان بازار مشتاقانه منتظر پیشرفت‌های بیشتر و تغییرات مثبت در روزهای آینده هستند.

روز شنبه، قیمت XRP حدود ۴ درصد افزایش یافت و در محدوده ۰.۵۲ دلار معامله شد. حجم معاملات این ارز دیجیتال نیز طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است.

ریپل چیست؟

ریپل لبز (Ripple Labs) یک شرکت بزرگ واقع در سانفرانسیسکو آمریکاست که شبکه ریپل و ارز دیجیتال XRP را توسعه داد و پشتیبانی می‌‌کند. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم، هدف ریپل این نبود که بانک‌ها را از بین ببرد، بلکه این بود که خدمات بانک‌ها را بهتر کند و انتقال بین‌المللی پول را سریع‌تر، ارزان‌تر و غیرمتمرکز‌تر کند. در حقیقت ریپل قصد داشت به نسخه غیرمتمرکز شبکه‌ای مانند سوییفت (SWIFT) تبدیل شود.

ریپل چند محصول گوناگون برای بانک‌ها و مؤسسات مالی طراحی کرده است که فقط یکی از آن‌ها با ارز دیجیتال XRP کار می‌کند. بنابراین، شما وقتی XRP می‌خرید، روی یکی از محصولات شرکت ریپل سرمایه‌گذاری کرده‌اید، نه خود آن.

ریپل با XRP فرق دارد!

وقتی مردم نام ریپل را می‌شنوند، بلافاصله فکرشان به‌سمت ارز دیجیتال آن یعنی XRP می‌رود. اما اولین نکته اساسی که باید بدانید این است که ریپل با XRP کمی فرق دارد. در واقع ریپل با سایر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین یا اتریوم هم تفاوت‌های زیادی دارد.

وقتی ارز دیجیتال اتریوم (ETH) می‌خرید، به این معنی است که روی شبکه اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنید. وقتی ارز دیجیتال (BTC) می‌خرید یعنی روی شبکه بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید؛ اما وقتی ارز دیجیتال XRP می‌خرید الزاماً روی ریپل سرمایه‌گذاری نکرده‌اید.

البته در بین جامعه ارزهای دیجیتال وقتی نام ریپل به میان می‌آید، منظور همان ارز دیجیتال XRP است؛ اما لازم است بدانیم که این دو مفهوم در حقیقت با یکدیگر متفاوت هستند. اگر تاکنون کمی گیج شده‌اید، جای نگرانی نیست. بیشتر در این مورد توضیح می‌دهیم.

هدف ریپل

ریپل می‌خواهد یک شبکه پرداخت و ارتباطی امن و غیرمتمرکز را برای مؤسسات مالی سراسر جهان فراهم کند. می‌توان گفت که هدف ریپل کاملاً در تضاد با بیت کوین است.

در حالی که بیت کوین با هدف تراکنش‌های همتابه‌همتا و حذف واسطه‌‌ها و بانک‌ها روی کار آمده است، رپیل عقیده دارد که بانک‌ها به‌خودی‌خود بد نیستند و فقط نحوه انجام کار آن‌هاست که باعث ایجاد مشکلات پرداختی و انتقال پول می‌شود.

ریپل قصد دارد تا با عرضه محصولات بانکی غیرمتمرکز، مشکل تبادلات بین‌المللی پول در جهان را برای همیشه حل کند. سالانه بیش از ۱۵۵ تریلیون دلار پول به‌صورت برون‌مرزی در سراسر جهان جا‌به‌جا می‌شود.

مشکلات انتقال پول توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی سال‌هاست که حل‌نشده باقی مانده است و با توجه به رشد فناوری، هنوز انتقال بین‌المللی پول‌های کلان بین ۳ تا ۷ روز طول می‌کشد که نیازمند کارمزدهای بسیار بالا و انجام کاغذ بازی‌های زیادی است. رپیل می‌خواهد به این مشکلات برای همیشه پایان داده و بخش بزرگی از انتقالات پول را انجام دهد.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها