|
کدخبر: 319253

تعرفه بیمه / بیمه عمر / بیمه بازنشستگی

اتباع افغانی بیمه عمر میشوند

سیروس دهقان شیری، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز، درباره استقبال استان از طرح سرمایه‌گذاری و مدیریت منابع مالی و سپرده‌گذاری اتباع خارجی در زنجیره تولید البرز، اظهار نظر کرد. او اعلام کرد که این طرح به‌صورت اختیاری برای اتباع خارجی است و به عبارت دیگر، اتباع خارجی می‌توانند به‌صورت دلخواه در این طرح شرکت کنند.

اقتصاد اتباع افغانی بیمه عمر میشوند

سیروس دهقان شیری تأکید کرد که اجرای این طرح با رعایت قوانین و در یک فضای شفاف و قانونمند صورت می‌گیرد. اتباع خارجی با شرکت در این طرح از امتیازات و تسهیلاتی مانند اقامت، بیمه سلامت، حوادث، آتش‌سوزی و بیمه عمر، همچنین خدمات بانکی بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز با تاکید بر آمادگی کامل این اداره کل برای پاسخگویی و ارایه خدمات به مراجعه کنندگان با حضور نمایندگان دفتر پیشخوان و بانک ملی، بیان کرد: متقاضیان می توانند برای ثبت نام در کوتاه ترین زمان ممکن‌ با مراجعه به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی و دفاتر منتخب پیشخوان استان اقدام کنند.

طرح سرمایه گذاری ، جذب منابع ، مدیریت منابع مالی و سپرده گذاری اتباع مجاز مقیم البرز به تازگی در استان به اجرا درآمده است.طرح اتباع در دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر کفالت استان البرز ، با ارائه بسته های بیمه ای اولیه که شامل بیمه درمان تکمیلی ، بیمه حوادث و بیمه عمر و سرمایه گذاری و بسته ثانویه شامل بیمه مسئولیت مدنی ، بیمه آتش سوزی ، بیمه پس انداز و بیمه جبران حق الوکاله ، با استقبال کم نظیری از سوی مهاجرین و اتباع خارجی مواجه گردیده است. گفتنی است، شرکت بیمه حکمت صبا در راستای اجرای این طرح ، با سازمان ملی مهاجرت و شرکت زنجیره تامین دانش همکاری می کند.

سازمان ملی مهاجرت به منظور تمرکز در سیاستگذاری، هدایت، راهبری، برنامه ریزی، مدیریت هوشمند و یکپارچه و ارائه خدمت رسانی به اتباع و مهاجرین خارجی در کشور تشکیل گردیده است. این سازمان بر آن است تا با آسیب شناسی و شناخت دقیق از چالش ها و مشکلات و مسائل در حوزه های مختلف در سراسر کشور با بهره گیری از ابزارهای نوین نسبت به تسهیل ارائه خدمات و هرچه بهتر شدن وضعیت مهاجرین بپردازد.

در زمینه تسهیل اقامت و اشتغال مهاجرین، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز از صدور، توزیع و تحویل کارت های هوشمند اتباع و مهاجران خارجی توسط دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان خبر داد.

سیروس دهقان شیری گفت: با توجه به ضرورت ساماندهی دانشجویان اتباع خارجی در کشور و ایجاد امکان ثبت درخواست این افراد در سامانه سهما سازمان ملی مهاجرت، مدیران ادارات امور اتباع و مهاجرین خارجی استان‌ها به دانشگاه‌های دارای دانشجوی خارجی اطلاع رسانی کنند تا این دانشجویان با مراجعه به سامانه سهما درخواست خود را ثبت کرده و پس از سیر مراحل، از خدمات کارت هوشمند بهره مند شوند.

وی مطرح کرد: مطابق ابلاغ هیأت وزیران شناسه یکتا سازمان ملی مهاجرت وزارت کشور مبنای ارائه خدمات توسط تمامی دستگاه‌های کشور به اتباع خارجی بوده و ثبت نام در سامانه سهما به نشانی اینترنتی www.irmigrationorg.ir به صورت غیرحضوری است و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز با اشاره به انجام فرآیند توزیع و تحویل کارت‌های هوشمند اتباع و مهاجرین خارجی توسط دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان بیان کرد: اتباع خارجی به جهت جلوگیری از ازدحام و مدیریت زمان پس از اطلاع رسانی زمان و تاریخ تعیین شده از سوی دفاتر مذکور، نسبت به حضور در دفتر و انجام امور مربوط به تحویل کارت هوشمند خود اقدام کنند.

دهقان شیری با تاکید بر توجه اتباع و مهاجرین خارجی استان به اخبار و اطلاعیه‌های صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اظهار کرد: با توجه به اینکه تمامی خدمات آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و … بر اساس کارت شناسایی هوشمند صورت خواهد گرفت، اتباع خارجی به جهت جلوگیری از هرگونه مشکل در دریافت خدمات پس از اطلاع رسانی از سوی دفاتر نسبت به پیگیری امور اقدام کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها