|
کدخبر: 316185

تولید نفت/نفت ایران/میدان نفتی

افزایش تولید نفت/ ۶۰ حلقه چاه جدید اضافه شد

شواهد نشان می دهد که تولید نفت ایران افزایش چشمگیری پیدا کرده و این میزان به ۱۲۰ هزار بشکه رسیده است.

اقتصاد افزایش تولید نفت/ ۶۰ حلقه چاه جدید اضافه شد

گزارش های میدانی و شواهد باینگر این موضوع است که از سال گذشته تاکنون، در میدان مشترک آزادگان جنوبی ۶۰ حلقه چاه جدید اضافه شده و تولید نفت ایران با افزایش همراه بوده است. افزایش تولید نفت می تواند خبر بسیار خوبی برای رشد اقتصادی کشور باشد و هر میزان که تولید افزایش پیدا کند، اقتصاد چرخه بهتری دارد.

محسن خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: همه میادین مشترک کشور تعیین تکلیف شده اند و تا پایان امسال، قرارداد توسعه دو میدان مشترک به امضا می‌رسد.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون، فقط در میدان مشترک آزادگان جنوبی ۶۰ حلقه چاه جدید به ظرفیت تولید اضافه شده و تولید این میدان را به ۱۲۰ هزار بشکه در روز رسانده است.

خجسته مهر ادامه داد: در آینده نزدیک قادر خواهیم بود که به صورت یکپارچه، قرارداد طرح توسعه فاز دوم از میادین مشترک آزادگان شمالی و جنوبی را به امضا برسانیم و همچنین فاز دوم توسعه میدان مشترک آزادگان را تا پایان سال به قرارداد می‌رسانیم.

معاون وزیر نفت همچنین درباره تأمین مالی احداث پالایشگاه مهر خلیج فارس گفت: شرکت ملی نفت ایران به طور کامل به وظیفه خود بر اساس قانون بودجه امسال پایبند و در حال اجراست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها