|
کدخبر: 313776

نهضت ملی مسکن / مسکن / دولت

خبر خوش مسکنی برای این افراد / وزیر راه با دست پُر آمد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت نهضت ملی مسکن، گفت: در نهضت ملی مسکن سهمی برای معلولین در نظر گرفته شده و تعدادی منزل مناسب سازی شده است.

اقتصاد خبر خوش مسکنی برای این افراد / وزیر راه با دست پُر آمد

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت طرح مسکن ملی و مراحل پیشرفت آن، گفت: هر روز به آمارها در حوزه تامین زمین، عملیات ساخت مسکن های روستایی و بافت فرسوده افزوده می شود.

وی ادامه داد: نهضت ملی مسکن، عملیات ساخت را با جدیت دنبال می کند به گونه ای که اکنون حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت در کشور داریم، حدود ۴۰۰ هزار قطعه زمین به مردم تحویل داده شد؛ در نهضت ملی مسکن سهمی برای معلولین در نظر گرفته شده و تعدادی منزل مناسب سازی شده است.

بذرپاش مطرح کرد: برنامه ما برای تحویل زمین در منطقه شهری در سال جاری ۵۰۰ هزار قطعه است که تاکنون ۴۰۰ هزار قطعه محقق شده و شاید تا پایان امسال فراتر از این عدد باشد.

بذرپاش اضافه کرد: همین عدد در حوزه روستایی هدفگذاری شده تا ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی تحویل متقاضیان شود که این کار اکنون در حال انجام است.

وی افزود: همچنین در سال آینده همین میزان در حوزه شهری و روستایی هدفگذاری شده است.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد:  در مجموع طی ۶ ماهه اول امسال رشد بخش صنعت و ساختمان قابل قبول بوده است این در حالی است که سال گذشته این رشد در برخی فواصل منفی بود. اما در بخش صنعت و ساختمان با همه مشکلاتی که وجود دارد با رشد مثبت مواجه هستیم.

منبع: برنا

ارسال نظر