|
کدخبر: 174102

وعده وزیر صمت برای ایجاد اشتغال

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واگذاری ۶ هزار معدن غیرفعال کشور زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال مناسب در سراسر ایران است.

اقتصاد وعده وزیر صمت برای ایجاد اشتغال

علیرضا رزم حسینی عصر روز جمعه در حاشیه بازدید از چهار واحد صنعتی در اردستان در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به طرح آزاد کردن معادن حبس شده، افزود: این معدن‌ها که اغلب چندین دهه غیرفعال هستند آزاد و به سرمایه‌گذاران جدید واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران حوزه معدن و صنایع معدنی ایجاد شده تا در این زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال کنند.

به گفته وی، نزدیک به ۶ هزار از این نوع معدن‌ها در استان‌های کشور و از جمله در اصفهان وجود دارد که در هفته گذشته اعلام و به تدریج واگذار می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: قرار است هر واحد معدنی که مواد معدنی آن به اندازه کافی وجود داشته باشد، ملزم به فرآوری مواد معدنی تولیدی شود.

وی تصریح کرد: از چندین ماه پیش خام فروشی ممنوع شده است و به سمت صنایع معدنی فرآوری شده پیش خواهیم رفت تا از این طریق اشتغالزایی بیشتری صورت گیرد.

رزم حسینی در بخش دیگری با تبیین وضعیت صنعت و تولید کشور در سال گذشته، خاطر نشان کرد: سال گذشته‌ وضعیت صنعت و تولید در کشور مناسب بود و رشد هشت درصدی داشت.

به گفته وی، در سال ۱۳۹۹ افزون بر یک‌هزار و ۵۵۷ واحد غیرفعال و راکد به چرخه تولید بازگشت و با وجود تحریم‌ها و مشکلات موجود، این تعداد واحد صنعتی و تولیدی فعال شدند و امسال نیز قرار است ۲ هزار واحد دیگر به چرخه تولید بازگردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر جمعه با حضور در اردستان از کارخانه‌های فولاد کویر، فاستونی، کاشی سیما و کویر مقوا بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌ این واحدها قرار گرفت.

شهرستان افزون بر ۴۲ هزار نفری اردستان دارای ۶۶ واحد صنعتی است که از این تعداد، ۴۰ واحد با ظرفیت اشتغال یک‌هزار و ۵۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

این شهرستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.​

منبع: ایرنا
  • ناصر اردلان ارسالی در

    مرد حسابی جنابعالی تو تخم مرغ موندی بقیه پیشکش

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...