|
کدخبر: 173202 رویا رئیسی

اختصاصی گسترش نیوز:

رکوردزنی جوک‌ها در بازار رمزارزها

در دنیای ارزهای دیجیتال شاهد شوخی هایی هستیم که منجر به شکل‌گیری یک کوین می‌شود. این نوع کوین ها را میم کوین یا جوک کوین می‌نامند. مرز بین بازی و امور مالی در میم کوین‌ها خیلی سریع مبهم و نامشخص شد.

اقتصاد رکوردزنی جوک‌ها در بازار رمزارزها

میم کوین‌ها را نمی‌توان ارز دیجیتال نامید، در حقیقت میم کوین‌ها بر اساس یک شوخی و جوک متولد می‌شوند. جالب است بدانید که بعضی از این میم کوین‌ها رشد بهتری نسبت به سایر کوین‌ها دارند. این شوخی‌ها با همه‌گیری در فضای مجازی به رشد خوب دست می‌یابند. ماجرای میم کوین‌ها از توئیتر شروع شد. اولین نفر با تبلیغ در توئیتر ارز دیجیتال خود را ساخت و آن را در صرافی یونی سواپ قرار دارد. شیوه کار این توکن ها ابتدا تأمین سرمایه و نقدینگی بدون هدف و صرفاً برای سرگرمی و کسب سود بود اما رفته‌رفته به سراغ حل مشکلات در ادامه مسیر رفتند و در نهایت به هدف رسیدند.

معرفی بهترین میم کوین‌ها

در دنیای میم کوین‌ها دوج کوین، شیبا، Australian Safe Shepherd و توکن Dogelon Mars به محبوبیت رسیدند. در ادامه نگاهی مختص به این ۴ ارز دیجیتال خواهیم داشت.

ارز دیجیتال دوج کوین

دوج کوین شوخی بود که با حمایت ایلان ماسک به جایگاه خوبی رسید. دوج کوین همانند سایر ارزهای دیجیتال روی بلاک چین قرار دارد. جکسون پالمر مدیر محصولات و تحلیلگر اطلاعات شرکت ادوبی اقدام به ساخت آن کرده است. اظهارات ایلان ماسک مدیرعامل تسلا بر قیمت این جوک کوین تأثیرگذار بوده است.

توکن شیبا اینو

توکن شیبا تاکنون وایت پیپر دقیقی برای معرفی خود ارائه نکرده است. جالب بدانید که ایلان ماسک نیز به این توکن توجه خاصی دارد.

ارز دیجیتال Australian Safe Shepherd

ارز دیجیتال Australian Safe Shepherd رمز ارزی غیرمتمرکز است که در سال ۲۰۲۱ وارد بازار کریپتوکارنسی شد. صرافی MXC.COM هم‌اکنون فعال‌ترین صرافی برای این رمز ارز به حساب می‌آید.

توکن Dogelon Mars

توکن Dogelon Mars ارز دیجیتال هست که بر اساس ادعای وب سایتش این سکه به نام پایتخت مریخ نام‌گذاری شده و به عنوان "ارز بین سیاره‌ای" در انتظار ورود اولین مهاجران به مریخ راه‌اندازی شده است.

معرفی میم کوین‌های دیگر

میم کوین‌ها در ۴ ارز دیجیتال ذکر شده، خلاصه نمی‌شوند. در ادامه اسامی تعدادی از این جوک کوین را ذکر می‌کنیم.

یام، اسپاگتی، بیسد، سوشی سواپ، تندیز، وایفی، آکیتا اینو، هاسکی کوین، کیشو اینو و... جز میم کوین‌ها هستند.

نوسان در میم کوین‌ها به واسطه اقدام خیر خواهانه مؤسس اتریوم

ویتالیک بوترین پایه‌گذار اتریوم میم کوین‌های خود را به چندین خیریه مختلف اهدا کرد که این امر موجب توقف روند صعود این توکن ها شد.

تأثیر صرافی‌ها بر روند میم کوین‌ها

رشد قیمت میم کوین بعد از قرارگیری در صرافی پولونیکس آغاز شد و شاهد رشد قیمت چشم گیری بودیم. البته پولونیکس ششمین صرافی بود که میم کوین در آن قرار گرفتند و قبل از آن نیز میم کوین در صرافی‌های یونی سواپ، مونی سواپ، بالانسر و برخی دیگر ارائه شده بودند.

روند جالب جوک کوین‌ها در دنیای رمزارزها

اگر چه میم کوین‌ها بر مبنای شوخی و طنز ایجاد شده‌اند اما هم‌اکنون پیشرفت خوبی را در پرونده خود ثبت کرده‌اند. بسیاری از سرمایه‌گذاران که از رویدادهای گیم استاپ ناامید شده‌اند، به رمز ارزها روی آورده‌اند. این سرمایه‌گذاران شوخی خود را به ایده تبدیل می‌کنند. البته این کار بر پویایی ارزهای دیجیتال دیگر نیز تأثیر می‌گذارد. این ارزها پشتوانه درستی ندارند اما آمار آنها تا این لحظه چشمگیر بوده است. این دارایی‌های مبتنی بر شوخی به خاطر اهمیت فرهنگی به جای ارزش‌گذاری سنتی رشد می‌کنند. فراموش نکنید که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به‌ خودی ‌خود، ریسک دارد و این ریسک در میم کوین‌ها چندین برابر است.

وضعیت میم کوین‌ها در بازار رمز ارزها

در حالی که قیمت بیت کوین زیر ۵۷۰۰۰ دلار در حال تثبیت است و اتریوم در محدوده ۴۰۰۰ دلار معامله می‌شود، بسیاری از میم کوین‌ها با جهش‌های چند ده درصدی همراه شده‌اند. توکن‌هایی که نمادهایی از نژادهای مختلف سگ را دارند، سودهای بسیار زیادی برای سرمایه‌گذارانشان ایجاد کرده‌اند.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...