|
کدخبر: 142858

یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به این کارگران می‌رسد

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اشاره به شرایط پرداخت حمایت معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی، کارگران مشمول دریافت این کمک معیشتی را اعلام کرد.

اقتصاد یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به این کارگران می‌رسد

فتح اله بیات، اظهار کرد: بر اساس دستورالعملی که توسط وزارت کار برای پرداخت کمک معیشتی ابلاغ شده دو گروه با درنظر گرفتن شرایطی از این کمک معیشتی بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: گروه اول افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که کمک معیشتی ۱۲۰ هزار تومانی به آنها پرداخت می شود و گروه دوم شامل کسانی است که حقوق ثابت ندارند و تحت پوشش بیمه اجتماعی نیستند.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی افزود: با توجه به شرایط اعلام شده کارگران فصلی، کارگران روزمزد و بخشی از کارگران ساختمانی مشمول دریافت کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی می شوند.

بیات تصریح کرد: این طرح شامل حال کارگران حداقل بگیر و بازنشستگان و مستمری بگیران نمی شود و جامعه کارگری و بازنشستگان از این چرخه حذف شده اند.

وی تصریح کرد: کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی فقط شامل کسانی است که هیچ گونه بیمه و حقوق و درآمد ثابت ندارند ولی حدود ۳۰ میلیون نفر می شوند که باید دید از کجا و چه کسانی هستند.

به اعتقاد رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، در شرایط حاضر کسانی که حقوق ثابت می گیرند درآمدشان وضع معیشت آنها را پوشش نمی دهد چه برسد به کارگران فصلی و روزمزد و ساختمانی که بیشترین آسیب را از کرونا متحمل و ماهها بیکار و خانه نشین شدند.

وی گفت: در حال حاضر برای همه کارگران ساختمانی لیست بیمه رد نمی شود که این عده باید شناسایی و از کمک معیشتی صدهزار تومانی بهره مند شوند و صرفنظر از این گروه، باید برای بسیاری از کارگران فصلی و روزمزد که دچار آسیب شدند و وضع معیشتی مناسبی ندارند، کمکهایی درنظر بگیریم.

منبع: ايسنا
 • ناشناس ارسالی در

  عجب عدالتی،ما که راننده هستیم نگرفتیم

 • ناشناس ارسالی در

  مگه ما ایرانی نیستیم

 • مجید صابری ارسالی در

  واقعا عدالت اینه باسه تا بچه که دو تاشون دانش اموزن.من کارگر بدون بیمه نباید بهم کمک بشه

 • ناشناس ارسالی در

  سلام اینجانب از اول برج ۴ ۹۹ بیکار شدم ار هیچ جا ریالی دریافت نمی کنم کار هم نی ست چکار باید بکنم

 • ناشناس ارسالی در

  سه تا فرزند دارم با حقوق دوخرده نه یک ملیون وام را گرفتم نه معیشت صد تومن را

 • محمد ارسالی در

  من چهار فرزند بیکار نه وام یک میلیون ونه 100هزار تومان بخدا حیران هستم لطفا رسید گی کنید خواهش میکنم رسیدگی کنید 09140603 936

 • میرزا ارسالی در

  توراخدا برسی کنید من با دوتا بچه مدرسه ک ه به دلیل وضع بد مالیم پسر چهارده ساله ا م ترک تحصیل کرده وگارگر ساختمانی هستم وم ستجر نه ماشین دارم نه خونه چرا برام معیش ت صد هزاری واریز نشد

 • رحیم منصوریان محمدابادی ارسالی در

  با سلام،
  خانواده ی پنج نفره من که کارگر ساختمانی فصلی هستم وبیمه کارگری که (خودم)با هزارو یک بد بختی پرداختش می‌کنم ،به صرف داشتن بیمه بی نیاز هستیم و درآمد ماهیانه و حساب های بانکی آنچنانی داریم که کمک معیشتی کرونا را به ما نریختن و هم ان بار اول که واریز کردید اعتراض کردم و منتظر بودم که واریز شود اما نشد وهمینطور موقع واریز یارانه مرحله دوم و سوم منتظر بودیم که شاید برای ما هم بریزند ولی ریخ تید،آخر مردم میگفتند که شاید شامل حال ما هم بشود متاسفانه نشد،اما منتظر هستم که شاید بریزند چون ندارم به خدا،به خداوندی خدا قسم کم آوردم جلوی زن و بچه هام شرمند ه شون شدم به خدا،وحدت هیچ کسی و شرمنده خ انواده اش نکنه.نزدیک عید نوروزه توراخدا برای این کارگران هم بریزد.

ارسال نظر