|
کدخبر: 125774

حباب قیمت سکه چقدر شد؟

کشتی‌آرای گفت: قیمت‌های انواع سکه در بازار طی روز جاری رکورد جدیدی را به ثبت رسانده و حتی با اونس ۲۰۰۰ دلاری هم قیمت سکه انقدر افزایش نیافته بود.

اقتصاد حباب قیمت سکه چقدر شد؟

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهارکرد: قیمت هایی که هم اکنون برای انواع سکه و طلا به ثبت رسیده بی‌سابقه است و حتی با اونس ۲۰۰۰ دلاری هم این قیمت‌ها را در بازار نداشتیم.

وی با تأکید براینکه افزایش قیمت طلا و سکه ناشی از افزایش چشم‌گیر قیمت ارز است، گفت: تمام قیمت‌های طلا و سکه براساس دلار آزاد محاسبه می‌شود و اگر با دلار نیمایی و... محاسبه شود طلا و سکه از کشور قاچاق می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه نسبت تقاضا در بازار سکه بیشتر از عرضه است، گفت: همین موضوع موجب افزایش حباب سکه شده است به گونه‌ای که هم اکنون حباب سکه طرح جدید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، حباب نیم سکه بهار حدود ۶۰۰ هزار تومان و حباب ربع سکه حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

کشتی آرای تأکید کرد که قمیت طلا در بازار حباب ندارد ضمن اینکه تقاضای موجود در بازار سکه بیشتر از سمت افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری دارند و در بازار مصنوعات طلا هیچ تقاضایی وجود ندارد و کاملاً در رکود است.

وی افزود: هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۳ میلیون ۸۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۳میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه گرمی۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

همچنین قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۲۹۴ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۷۲۳ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵میلیون و ۶۰۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر