|
کدخبر: 122162

وضعیت نمادهای خودرویی بورس / آخرین جزییات سهام بسته

به احتمال زیاد بازار برای مدتی روند متعادلی را در پیش می‌گیرد، بنابراین فعالان بازار باید از این به بعد انتظار خود را مطابق با واقعیات روز نسبت به کلیت بازار تنظیم کنند.

اقتصاد وضعیت نمادهای خودرویی بورس / آخرین جزییات سهام بسته

روز گذشته در جریان نخستین روز از دادوستدهای گروه خودرویی در هفته جاری، معاملات این صنعت بورسی باز هم روند نزولی را طی کرد، به‌طوری‌که نمادهای گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، گروه بهمن پارس‌خودرو، زامیاد، نیرومحرکه، سرمایه‌گذاری رنا، آهنگری تراکتورسازی ایران، رادیاتور ایران، سایپا آذین، رینگ‌سازی مشهد، ایرکا پارت‌صنعت، کمک‌فنر ایندامین و بهمن‌دیزل قرمزپوش شدند و در مقابل هیچ نماد خودرویی مثبت نشد. همچنین روز شنبه در گروه خودرویی طی ۴۵هزار نوبت معاملاتی، ۳۹۵میلیون سهم به ارزش ۳۰۱میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش‌کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات روز گذشته بالغ بر ۳۰۶هزار میلیارد تومان شد. شاخص‌کل بورس نیز دیروز با افزایش بیش از ۲۷هزار واحدی در تراز یک‌میلیون و ۵۸۳هزار واحدی قرار گرفت.

 روند بازار متعادل می‌شود

برخی کارشناسان معتقدند در هفته جاری تعادل در بدنه بازار شکل خواهد گرفت و حتی برخی سهام بزرگ در دامنه مثبت معامله می‌شوند. اما نکته‌ای که باید به آن دقت کرد، این است که اکنون با توجه به متغیرهای موجود نباید انتظار روند تند و پرشتابی را از شاخص بورس داشته باشیم. از سوی دیگر، به احتمال زیاد بازار برای مدتی روند متعادلی را در پیش می‌گیرد، بنابراین فعالان بازار باید از این به بعد انتظار خود را مطابق با واقعیات روز نسبت به کلیت بازار تنظیم کنند.

 مکانیسم خودتنظیم‌گری بازار

فعالان بورس باید به این موضوع توجه کنند که این بازار یک مکانیسم خودتنظیم‌گری دارد. بر این اساس، ممکن است در کوتاه‌مدت نوسانات تندی را تجربه کند، اما معاملات آن در میان‌مدت و بلندمدت به‌صورت اتوماتیک به تعادل می‌رسد. این در حالی است که اکنون بازار با شرایط متعادلی همراه نیست و به‌طور حتم با نوساناتی همراه خواهد شد. بنابراین افراد تازه‌وارد و آماتور بهتر است از افراد حرفه‌ای بازار که با مجوز قانونی فعالیت می‌کنند، کمک بگیرند.

منبع: اخبار خودرو
  • مردم ارسالی در

    اینگونه که از وضعیت قیمتها مشخص است. نوعی دست کاری در روال صعود و نزول را نمایش میدهد.
    که سعی دارد. دامنه صعودی را در کنترل کند. و بیشتر
    جهت منفی به ان بدهد.

ارسال نظر