کدخبر: 107494

سکه به مرز ۹ میلیون تومان رسید

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه نرخ سکه بهار آزادی به مرز ۹ میلیون تومان رسیده است، ‌گفت: امروز رکوردهای جدیدی برای طلا و سکه در بازار ثبت شده است.

اقتصاد سکه به مرز ۹ میلیون تومان رسید

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا وسکه در روزجاری اظهارکرد: با توجه به افزایش نرخ ارز و طلای جهانی، از صبح امروز شاهد افزایش نرخ طلا و سکه در بازار داخلی و ثبت رکوردهای تاریخی هستیم.

وی با اشاره به فروش دلار ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومانی در بازار ارز گفت: اونس جهانی طلا نیز ۱۲ دلار افزایش داشته است که منجر به افزایش شدید نرخ سکه و طلا در بازار داخلی شده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید هم اکنون به مرز ۹ میلیون تومان رسیده است، تصریح کرد: این قیمت‌ها درحالی در بازار سکه ثبت شده که تا کنون شاهد ثبت چنین نرخ‌هایی نبودیم و برای نخستین بار است که نرخ سکه به این مرز رسیده است.

به گفته کشتی‌آرای، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با بیشترین افزایش نرخ هم اکنون با نرخ ۸۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهارآزادی طرح قدیم با نرخ ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

وی با بیان اینکه خریدار و فروشنده به صورت موازی در بازار حضور دارند، گفت: اما تقاضای اضافی وارد بازار طلا و سکه نشده است؛ حباب سکه نیز بین ۳۵۰ هزار تا ۳۸۰ هزار تومان در نوسان است.

هم‌اکنون در بازار آزاد نرخ طلای ۱۸ عیار هر گرم ۸۷۰ هزار تومان، نرخ دلار ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و نرخ سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۸ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان و نرخ سکه طرح قدیم ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه میدان، نرخ نیم‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون ۳۳۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۸۷۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۴ عیار یک میلیون و ۱۵۸ هزار تومان و هر مثقال طلا ۳ میلیون و ۷۶۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با نرخ ۱۷۷۴ دلار معامله می‌شود.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر