|

بخوانید :

کدخبر: 289273

انتخاب بهترین یخساز برای رستوران

چه یخسازی برای استفاده در رستوران ها و غذا خوری مناسب است ؟ خرید یخساز مناسب در فصل بهار و تابستان یکی از ضرورت های هر رستوران می باشد. تهیه انواع نوشیدنی های خنک و پذیرایی مشتریان با این نوشیدنی ها، نیازمند استفاده از یک یخساز کوچک و پرقدرت در رستوران خواهد بود.

اما چه دستگاه یخ سازی برای این محیط مناسب است ؟ در ادامه به طور مفصل ویژگی های بهترین یخساز برای رستوران بررسی شده اند.

خرید یخساز

چه یخسازی برای رستوران مناسب است؟

به طور کلی یخ ساز ها در انواع قالبی، حبه ای، برفکی، کراش و ... تولید می شوند که هر کدام از این تجهیزات، کاربرد مخصوص به خود را دارند. علاوه بر تفاوت در کاربرد این تجهیزات، قیمت انواع یخساز نیز با یکدیگر متفاوت می باشد.

آیا می دانید که در میان این تجهیزات سرمایشی، کدام یک برای استفاده در رستوران ها کاربرد دارند؟ معمولا در رستوران ها از یخساز های حبه ای استفاده می شود. اما یک یخساز حبه ای مناسب برای رستوران نیز باید ویژگی های مخصوص به خود را داشته باشد که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته شده است.

1- ظرفیت بالای تولید یخ

ساعات اوج کار رستوران ها پیش از ناهار، بعد از آن و قبل و بعد زمان شام می باشد. در این مدت رستوران ها معمولا بسیار شلوغ شده و میزان مصرف یخ نیز در این مکان بالا خواهد رفت. یخساز رستورانی با بتواند در هر ساعت حجم زیادی از یخ تولید نماید.

در صورتی که صاحب رستوران های بزرگی می باشید، توصیه می گردد از یخساز های حبه ای صنعتی در محل استفاده نمایید. اما چنانچه رستوران شما ظرفیت مشتریان کمتری دارد، یک یخساز حبه ای 20 تا 50 کیلوگرمی نیز می تواند نیاز شما را برطرف سازد.

2- قابلیت تولید یخ در کمترین زمان

تمامی رستوران ها در وقت ناهار و شام، به اوج کار خود می رسند. در این ساعت تعداد زیادی از مشتریان به رستوران مراجعه کرده و نیاز است تا جوابگوی نیاز تمام آن ها باشید. بنابراین ضروری است تا از یخسازی در رستوران استفاده شود که به راحتی بتواند یخ مورد نیاز ساعات اوج کار رستوران را فراهم سازد.

به همین منظور در این محیط ها از یخ ساز های حبه ای تمام اتومات استفاده می شود. این تجهیزات سرمایشی قادرند در هر لحظه یخ حبه ای تولید نموده و آن ها را در مخزن خود ذخیره سازند.

3- عملکرد کاملا اتوماتیک

ویژگی دیگری که توصیه می شود قبل از خرید یخساز رستوران به آن توجه نمایید، نحوه کارکرد آن می باشد. یک رستوران به دستگاهی نیاز دارد که بتواند به صورت کاملا اتوماتیک، عملیات تولید یخ را انجام دهد. اگر یک یخساز اتومات نباشد، نیاز است تا یکی از پرسنل شما تنها مسئول پر نمودن مخزن یخساز از آب باشد و در زمان تشکیل یخ، این یخ ها را از درون قالب به صورت دستی خارج سازد!

امروزه در بازار ایران انواع مختلفی از این تجهیزات به صورت تمام اتومات به فروش می رسند. یخساز های اتوماتیکی که قادرند به صورت خودکار آب را مکش نموده و به کمک قالب های خود، یخ حبه ای تولید سازند. سپس به صورت کاملا هوشمند این یخ های حبه ای را از قالب ها جدا نموده و به مخزن ذخیره هدایت نمایند.

4- طول عمر بالا

تمامی تجهیزات و قطعات به کار رفته در یخسازهای رستورانی باید به گونه ای باشد که طول عمر دستگاه بالا رود. کمپرسور، اواپراتور و کندانسور دستگاه باید کاملا مقاوم و با کیفیت باشند. در صورتی که هر یک از این قطعات آسیب ببیند، عملکرد یخساز با مشکل مواجه خواهد شد.

علاوه بر آن، بدنه دستگاه باید از متریالی ساخته شده باشد که در برابر ضربه، رطوبت و خط و خش مقاومت بالایی از خود نشان دهد. معمولا این تجهیزات با بدنه ای از جنس پلاستیک، استیل و گاه آهن ساخته می شوند. توصیه می شود یخ سازی برای رستوران خود خریداری نمایید که دارای بدنه ای از جنس استیل باشد. این فلز علاوه بر مقاومت بالا در برابر ضربه، برخلاف آهن دچار زنگ زدگی نیز نمی شود.

5- ضمانت نامه معتبر

علاوه بر موارد گفته شده، گزینه دیگری که توصیه می گردد پیش از خرید تجهیزات گرمایشی برای رستوران و غذاخوری ها به آن دقت نماید، ضمانت نامه محصول است. در صورتی که محصول دارای ضمانت نامه معتبر باشد، به محض ایجاد مشکل و آسیب در دستگاه، با مراجعه به نمایندگی یخساز رستورانی خود، می توانید آن را بدون پرداخت هزینه های مضاعف تعمیر نمایید.

بنابراین داشتن ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش برای هر محصولی ضروری می باشد.

نویسنده: رپرتاژ

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...