|

بخوانید :

کدخبر: 274859

قیمت نهاده‌های دامی کاهش یافت

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان گاوداران ایران گفت: نرخ انواع نهاده‌های دامی در بازار آزاد و حتی برخی فروشندگان در بازارگاه به زیرقیمت مصوب خود رسید و این کاهش نرخ ادامه دارد.

اصناف قیمت نهاده‌های دامی کاهش یافت

علی آقا بابایی دبیر انجمن صنفی کارفرمایان گاوداران ایران اظهارکرد: در حالی که نرخ مصوب جو و ذرت دامی ۱۱ هزار و ۳۰۰ و حدود ۱۷ هزار تومان کنجاله سویا تعیین شده اما نرخ این محصولات در بازار ارزان تر است.

وی افزود: درحال‌حاضر هرکیلوگرم ذرت و جو در بازار ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۶ هزار تومان به فروش می‌رسد و این امکان وجود دارد که نرخ نهاده‌ها همچنان کاهش یابد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان گاوداران ایران ادامه داد: این کاهش نرخ نهاده‌ها روی نرخ تمام شده شیر نیز تاثیر‌گذار است و باید محصولات لبنی به قیمتی به‌دست مردم برسد که بتوانند خریداری کنند.

وی تصریح کرد: درحال‌حاضر بسیاری از دامداران بزرگ نهاده‌های دامی را از بازار آزاد تهیه می‌کنند و حتی در خود سامانه بازارگاه برخی واردکنندگان نرخ نهاده‌ها را کاهش داده‌اند.

آقا بابایی گفت: در صورتی که دولت بازار نهاده‌ها را رها کرده و تنها بر آن نظارت کنند عرضه و تقاضا خود باعث تعادل قیمت‌ها می‌شود.

وی اظهارکرد: در مواردی نیز واردکنندگان با هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ای در واردات مواجه می‌شوند که نرخ نهاده‌ها را بالا می‌برد.

دبیرانجمن صنفی کارفرمایان گاوداران ایران همچنین گفت: دامداران صنعتی نتواسته‌اند از تسهیلات بانکی سرمایه در گردش استفاده کنند در حالی که نرخ خرید نهاده‌های آنها نیز چند برابر شده؛ در نتیجه باعث شده است برخی دامداران نتوانند برای خرید این محصولات اقدام کنند.

 

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...