|
کدخبر: 199137

تیر خلاص به واردات لوازم خانگی!

مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: تا زمانی که شرکت های تولیدی داخل بتوانند نیاز بازار داخلی را از نظر کیفی و کمی تامین کنند، واردات لوازم خانگی نخواهیم داشت.

اصناف تیر خلاص به واردات لوازم خانگی!

 کیوان گردان با بیان این مطلب، افزود: از سه سال پیش ورود لوازم خانگی به کشور همزمان با شروع تحریم‌ها ممنوع شد تا صنعت تولید لوازم خانگی فرصت رشد پیدا کند.

در تامین اقلام اصلی لوازم خانگی به خودکفایی رسیدیم

وی با اشاره به برنامه‌های وزارت صمت از وضعیت تولید لوازم خانگی از دو سال گذشته، ادامه داد: در سال گذشته در تامین اقلام اصلی لوازم خانگی به خودکفایی رسیدیم.

مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اضافه کرد: خاطره بد عهدی شرکت‌های خارجی تولید کننده لوازم خانگی از ذهن ما نرفته است.

برنامه‌ای برای واردات لوازم خانگی نداریم

گردان با بیان اینکه برنامه‌ای برای واردات لوازم خانگی نداریم، افزود: بحث ورود لوازم خانگی در فضای رسانه‌ای پررنگ شده است و این موضوع در دستور کار وزارتخانه نیست.

"حمید رضا غزنوی" سخنگوی انجمن لوازم خانگی هم از تولید انبوه لوازم خانگی در کشور گفت و افزود: تولید کنندگان لوازم خانگی در سال ۹۹ توانستند ۱۵ میلیون و نیم دستگاه لوازم خانگی تولید کنند.

وزارت صمت پای تولید کننده و برندهای داخلی ایستاد

غزنوی گفت: صنعت لوازم خانگی در چندسال گذشته برای کشور آبرو خرید و از طرفی وزارت صمت هم نشان داد کشور پای تولید کننده و برندهای داخلی ایستاده است.

آشتی کردن مردم با خرید تولیدات داخلی

وی از آشتی کردن مردم با خرید تولیدات داخلی گفت و افزود: امروز هر خانواده ایرانی با میزان توانایی مالی خود می تواند از تنوع لوازم خانگی تولید داخل استفاده کند.

سخنگوی انجمن لوازم خانگی از نقد‌های غیرمنطقی درباره ایجاد انحصار لوازم خانگی انتقاد کرد و گفت: بزرگترین تولید کننده لوازم داخلی تنها ۲۰ درصد نیاز بازار را تامین می‌کند.

منبع: ایلنا
  • ساسان ارسالی در

    با سلام
    معنی خودکفایی را دقدق مطال عه کنید مونتاژ و وابستگی به کشور چین خود کفایی نیست انحصار طلبی است با واردات باز ار رقابتی و قدرت انتخاب عادلانه خواهد بو د .
    ایا شما خبر از وضعیت کارخانه ش هاب دارید ؟

  • ناشناس ارسالی در

    اینکه از تولید داخل حمایت کنید خوبه اما رغابت هم نباشه میشه مثل خودرو بی کیفیت و هر روز با خیال راحت گرون میکنند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...