|
کدخبر: 183406

کلاه برداری عجیب در بازار لوازم خانگی/مراقب باشید فریب نخورید!

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان از رواج فروش برندهای تقلبی چینی در بازار لوازم خانگی ایران خبر داد و گفت این اقلام تقلبی با اختلاف پنج تا شش میلیون تومانی نسبت به قیمت برند اصل فروخته می‌شوند.

اصناف کلاه برداری عجیب در بازار لوازم خانگی/مراقب باشید فریب نخورید!

لوازم خانگی تقلبی تولید چین به بازار لوازم خانگی ایران رسید. محمدحسین اسلامیان، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اعلام این خبر توضیح داد: اکثر لوازم خانگی با برندهای اروپایی در بازار ایران لوازم خانگی تقلبی هستند که در چین تولید و بدون نام وارد کشور شده و با بسته‌بندی جعلی به بازار عرضه می‌شوند‌.

او ادامه داد: برچسب و بسته‌بندی جعلی این کالاها در ایران تولید می‌شود و روی لوازم خانگی تقلبی چینی نام برندهای اصل، چسبیده یا حک می‌شود.

اسلامیان همچنین گفت: چندین سال است که یخچال، لباس‌شویی و ظرف‌شویی (بدون نام) از چین به شکل انبوه قاچاقی وارد می‌شود و هیچ برچسبی روی این کالاها وجود ندارد و غالبا از طریق فروشگاه‌های اینترنتی به مردم فروخته می‌شود.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی همچنین توضیح داد: به عنوان مثال قیمت ماشین لباس‌شویی اصل بوش ۱۴ میلیون تومان است اما برخی در شبکه‌های زیرزمینی برچسب‌های تولید شده را به روی آن می‌چسبانند و با قیمت ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان می‌فروشند و همین اختلاف قیمت باعث شده که مردم مشتاقانه این نوع لوازم خانگی را بخرند.

اسلامیان ادامه داد: تشخیص دادن لوازم خانگی تقلبی با اصل کار سختی است. تا زمانی که کالا خراب نشود، مردم متوجه اصل یا تقلبی بودن آن نمی‌شوند. توصیه ما به مردم این است که قبل از خرید لوازم خانگی حتما با درج کد #۷۷۷*۴* سلامت کالا را استعلام بگیرند.

منبع: تجارت نیوز
  • رییسیث ارسالی در

    خدا لعنت کنه فروشندگان کلاهبردار رو من یک یخچال به اسم ایتالیایی فروختند بهم موتورش چینی بود صد میلیون پام در آمد بعد سمساری گفت نوش ۲۵ تومنه خدا نگذره ازتون خدا لعنت کنه مسئولان رو که عده ای رو دزد و قارت گر کردن با این کارهاشون اگه گرانی نبود این اتفاق هام نبود

  • ایرانی ارسالی در

    باعرض سلام کره اگه اجازه نمی ده لوازم خانگی وارد کشورش بشه از کیفیت کالاهایش مطمئنه،درایران قیمت کالای ایرانی سرسام آور ،ولی کیفیت صفر،یک وسیله برقی نهایتش خوب کار کنه یکسال ,ولی یک وسیله برقی کره یا ژاپن یا آلمانی ،یک عمر کار میکنه ،اجازه بدید واردات بشه تا کارخانه لوازم خانگی ایرانی ،یاد بگیره کالای با کیفیت ودوام بالا بسازه،حرف دل مردم ایران

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...