|
کدخبر: 169119

موز ۲۰ هزار تومان شد / کاهش قیمت هندوانه در آینده ای نزدیک

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی از مازاد ۶۰۰ هزار تن پیاز مازاد خبر داد.

اصناف موز ۲۰ هزار تومان شد / کاهش قیمت هندوانه در آینده ای نزدیک

مصطفی دارایی نژاد، از کاهش ۱۰ درصدی قیمت هندوانه خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو هندوانه در میدان مرکزی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است که با عرضه هندوانه از جیرفت، چابهار، اهواز و شیراز پیش بینی می‌شود که هفته آینده قیمت مجدد ۲۰ درصد کاهش یابد.

او افزود: در حال حاضر کرایه حمل هر کیلو هندوانه یک هزار و ۲۰۰ تومان است که این موضوع منجر به ناراحتی کشاورزان شده است که اگر تدابیری برای نرخ کرایه اندیشیده نشود، هندوانه تولیدی از بین می‌رود.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو پرتقال را ۵ تا ۶ هزار تومان، سیب درختی ۴ تا ۸ هزار تومان، کیوی ۶ تا ۹ هزار تومان، خیار ۳ تا ۶ هزار تومان و لیموشیرین ۷ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی با اشاره به نرخ میوه‌های نوبرانه بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ملون با نرخ ۵ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، چغاله بادام ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، گوجه سبز ۳۰ تا ۹۰ هزار تومان و توت فرنگی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در خرده فروشی عرضه می شود.

او نرخ فعلی هر کیلو موز را ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به ممنوعیت ورود محموله موز از هند انتظار می‌رود که در قبال صادرات تمامی محصولات کشاورزی، واردات موز انجام شود، در غیر این صورت قیمت به ۲۳ هزار تا ۲۴ هزار تومان می‌رسد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی از مازاد ۶۰۰ هزار تن پیاز مازاد خبر داد و گفت: هم اکنون دولت هر کیلو پیاز را با نرخ تضمینی ۵۹۶ تومان از کشاورزان خریداری می‌کند که این نرخ جوابگوی مخارج کشاورزان نیست، به همین خاطر کشاورزان پیازها را در زمین رها کردند.

او در پایان تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی نباید اجازه دهد که این‌ مقدار پیاز کشت شود که تولید نابود شود و در مقابل در مقاطعی هم قیمت به حدی بالاست که مصرف کننده متحمل زیان می‌شود.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...