|
کدخبر: 157115

اینجا میوه را ۳۹ درصد ارزانتر بخرید

مقایسه قیمت محصولات ۳ بازار جدید میوه و تره بار تهران با میوه‌فروشی‌های اطراف آنها، نشان‌دهنده اختلاف ۳۹ درصدی قیمت این بازارها با مغازه‌های میوه‌فروشی پیرامون آنهاست.

اصناف اینجا میوه را ۳۹ درصد ارزانتر بخرید

 قیمت انواع میوه، سبزیجات و صیفی‌جات در ۲۵۳ میدان و بازار میوه و تره بار یکسان است، در صورتی که قیمت واحدهای خُرده‌فروشی در سطح شهر تفاوت قابل توجهی با هم دارند.

براساس این گزارش، مقایسه قیمت انواع میوه در خُرده‌فروشی‌های سه محدوده تجریش در شمال شهر، شهرک قدس در شمال‌غرب تهران و نوبنیاد در شمال‌شرق تهران با بازارهای جدید میوه و تره بار این سه محله، اختلاف معناداری دارد که این تفاوت در قیمت سبزیجات و صیفی‌جات به ۳۱ درصد می‌رسد.

برای نمونه، در صورتی که قیمت هر کیلوگرم انگور در بازارهای میوه و تره بار ۱۴۹۰۰ تومان است، این محصول در واحدهای میوه‌فروشی اطراف این بازارها در تجریش، شهرک قدس و نوبنیاد با قیمت ۲۸ هزار تومان عرضه می‌شود، یا قیمت سیب قرمز که در بازارهای جدید ۸۹۰۰ تومان است، در این میوه‌فروشی‌ها به قیمت ۱۶ هزار تومان فروخته می‌شود و یا قیمت نارنگی بندری که در بازارهای مذکور ۱۴۵۰۰ تومان است، در محله‌های فوق به قیمت ۲۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

گفتنی است، شهروندان این محلات با مبلغی که قبلا برای خرید ۳ کیلوگرم انواع میوه می‌پرداختند، در حال حاضر امکان خریداری ۵ کیلوگرم از همان نوع میوه با همان کیفیت را در بازارهای میوه و تره بار محله خود دارند.

منبع: روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...