|
کدخبر: 154720

هشدار مجلس به دولت: این اجناس در ۱۴۰۰ نباید گران شود

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به مصوبات امروز کمیسیون تلفیق تاکید کرد: مجلس درباره گران نشدن کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۰ با دولت اتمام حجت کرده است.

اصناف هشدار مجلس به دولت: این اجناس در ۱۴۰۰ نباید گران شود

احمد امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیش از این دولت مدعی بود اگر ارز ترجیحی حذف شود کالاهای اساسی گران خواهد شد، گفت: لذا مجلس در تعامل با دولت تصمیم گرفت فعلا این ارز حذف نشود اما در مقابل دولت هم باید به حرف خود یعنی اینکه کالاهای اساسی در ۱۴۰۰ گران نمی شود پایبند باشد و مجلس قطعا این مسئله را پیگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به فضاسازی های دولت درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی که در مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق حذف شده بود، اظهارکرد: شخص رییس جمهور و اعضای کابینه به شدت نسبت به این مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق انتقاد کرده و آن را عامل گرانی می دانستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه این ارز تاکنون نتوانسته به هدف اصلی خود یعنی جلوگیری از گرانی سفره مردم نرسیده است و باعث بروز مفاسدی شده است تصریح کرد: با این حال مجلس تصمیم گرفت در راستای تعامل با دولت، فعلا ارز ترجیحی را حذف نکند اما در عوض مطابق تاکید و ادعای دولت، کالاهای اساسی مانند گوشت، مرغ ، تخم مرغ، لبنیات و روغن نباید از قیمت مصوب متناسب با نرخ ارز ترجیحی تجاوز کند.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: اکنون که با خواسته دولت موافقت شده، تاکید مجلس این است که دولت باید به حرف خود پایبند باشد و لذا در سال ۱۴۰۰ نباید شاهد افزایش قیمت این کالاها باشیم.

امیرآبادی همچنین اظهارکرد: به همین منظور کمیسیون تلفیق تصویب کرد کمیته ای در دولت وظیفه کنترل قیمت این کالاها را برعهده داشته باشد تا اطمینان حاصل کنیم که این ارز به سفره مردم می رسد و معیشت مردم دستخوش گرانی کالاهای اساسی نخواهد شد.

 

منبع: تسنیم
  • 1 ارسالی در

    1400 را ول کنید هنوز عید نشده قیمت شکر - قند - روغن - مرغ - گوشت و میوه جات افزایش یافته شما فکر 1400 هستید جلوی دزد ی الان را بگیرید

  • ناشناس ارسالی در

    این دوستان گویاازبازارخبرندارندوقتی کلمه نبایدمیاوریدمحتکران دقیقادست روی گرانی این اجناس میگذارند..ای روزگارشیروتخم مرغ وماست وشکردارندبه مایحتاج لاکچری تبدیل می شوندموزونارگیل وآناناس مخصوص نیاوران خیابان فرشته

ارسال نظر