|
کدخبر: 154133

وعده ای جدید درباره کاهش قیمت موز

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار از کاهش ۵ تا ۶ هزار تومانی هر کیلوگرم موز خبر داد.

اصناف وعده ای جدید درباره کاهش قیمت موز

اسدالله کارگر درباره آخرین تغییر نرخ موز در هفته‌های اخیر گفت: ابتدای ماه جاری کف قیمت هر کیلوگرم موز ۲۷ هزار تومان، سقف قیمت هر کیلوگرم موز ۳۰ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم موز ممتاز ۳۳ هزار تومان بود.

وی ادامه داد: هفته گذشته کف قیمت هر کیلوگرم موز با افزایش ۸ هزار تومانی به ۳۵ هزار تومان، سقف قیمت هر کیلوگرم موز با افزایش ۱۰ هزار تومانی به ۴۰ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم موز ممتاز با افزایش ۱۲ هزار تومانی به ۴۵ هزار تومان رسید.

کارگر اظهار کرد: در کشف قیمت جدید کف قیمت هر کیلوگرم موز با کاهش ۳ هزار تومانی به ۳۲ هزار تومان، سقف قیمت هر کیلوگرم موز با کاهش ۲ هزار تومانی به ۳۸ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم موز ممتاز بدون تغییر قیمت ۴۵ هزار تومان تعیین شده است.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار؛ در هفته جاری در خرده فروشی‌ها در مجموع شاهد کاهش ۵ تا ۶ هزار تومانی قیمت در هر کیلوگرم موز خواهیم بود.

گزارش میدانی نشان می‌دهد قیمت هر کیلوگرم موز در خرده فروشی‌ها همچنان بدون تغییر از ۳۸ تا ۷۰ هزار تومان متغیر است.

همچنین هر کیلوگرم موز در فروشگاه‌های آنلاین بسته به کیفیت آن از ۳۹ هزار تومان تا بیش از ۷۲ هزار تومان عرضه می‌شود. جالب آنکه بسیاری از این فروشگاه‌های آنلاین قیمت‌های نجومی خود را با تخفیف درج کرده‌اند.

افزایش قیمت ناگهانی موز آن هم در زمانی که به دلیل محدویت در تجمعات و مجلس مصرف آن به شکل قابل توجهی کاهش یافته است جای سوال دارد که دستگاه‌های متولی باید پاسخگوی آن باشند.

منبع: ایلنا
  • ناشناس ارسالی در

    اینا را و اکنید وعده ازاد شدن ما از دست این کثیفا را بدین

ارسال نظر