|
کدخبر: 138481

زور مردم به سیب و پرتقال و نارنگی نرسید

رئیس اتحادیه صنف میدان داران میوه و تره بار کرمان گفت: درحال‌حاضر هیچ کمبودی در میوه و تره بار نداریم اما خرید مردم بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته و دلیل آن افزایش قیمت هاست؛ به دلیل گرانی، مردم قدرت خرید ندارند.

اصناف زور مردم به سیب و پرتقال و نارنگی نرسید

"علی کاظمی" درباره میزان افزایش قیمت گوجه فرنگی در بازار اظهار کرد: دلیل عمده افزایش قیمت گوجه فرنگی، صادرات است ضمن اینکه با سرد شدن هوا، تولید محصول به دلیل سرمازدگی کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه درحال‌حاضر قیمت گوجه فرنگی کاهش یافته، افزود: درحال‌حاضر قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی در میدان به ۸۰۰۰ تومان رسیده و تا ۵۰۰۰ تومان نیز وجود دارد در حالی که اخیرا گوجه در میدان به کیلویی ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان رسید.

کاظمی تصریح کرد: قیمت سیب زمینی بالا نیست و در میدان هر کیلو سیب زمینی ۴ تا ۵ هزار تومان است؛ اکنون فصل سیب زمینی نیست و سیب زمینی و پیاز از انبارها می‌آید و به دلیل هزینه‌های برداشت، حمل و نگهداری، قیمت این محصولات بیش از سر مزرعه است.

رئیس اتحادیه صنف میدان داران میوه و تره بار کرمان درباره افزایش قیمت میوه‌ها بیان کرد: قیمت مرکبات نسبت به سال قبل حدود ۵۰ درصد افزایش داشته و سیب درختی نیز ۲۰ تا ۳۰ درصد از سال قبل گران تر است.

وی اظهار کرد: دلیل این افزایش قیمت، افزایش هزینه هاست و به عنوان مثال قیمت سبد میوه ۵۰ درصد بیشتر شده، دستمزد کارگر و حمل‌ونقل نیز افزایش زیادی داشته است.

کاظمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: درحال‌حاضر هیچ کمبودی در میوه و تره بار نداریم اما خرید مردم بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته و دلیل آن افزایش قیمت هاست؛ به دلیل گرانی، مردم قدرت خرید ندارند.

وی تصریح کرد: قیمت محصولات بالا و پایین می‌شود اما کمبود نداریم و در مجموع بازار حدود ۶۰ درصد اُفت داشته است.

منبع: ايسنا

ارسال نظر