|
کدخبر: 123932

صنوف تعطیل چه زمانی بازگشایی می شود؟

رئیس اتاق اصناف ایران از ادامه مذاکره با وزارت بهداشت برای بازگشایی صنوف تعطیل خبر داد و گفت: به دلیل شروع موج سوم کرونا، بازگشایی این صنوف به دلیل طبیعت این مشاغل در جمع شدن افراد ، سخت شده است.

اصناف صنوف تعطیل چه زمانی بازگشایی می شود؟

سعید ممبینی، در خصوص بازگشایی برخی صنوف که همچنان تعطیل هستند، اظهار داشت: هنوز در این خصوص به نتیجه نرسیده ایم و در حال مذاکره با وزارت بهداشت هستیم، البته پروتکلی هم در حال تهیه است تا به این وزارت خانه ارسال و در مورد آن بررسی لازم انجام شىود.

وی ادامه داد: با توجه به شروع موج جدید شیوع ویروس کرونا کار برای بازگشایی این صنوف سخت شده زیرا طبیعت این مشاغل تجمع افراد و جمع شدن آنها است، بنابراین در خال بررسی و مذاکره با وزارت بهداشت هستیم.

رئیس اتاق اصناف در مورد افزایش قیمتها نیز خاطر نشان کرد: یکی از دلایل افرایش قیمت برخی کالاها، مواد اولیه و تغییر در قیمن آن است که باعث می شود بر روی سایر کالاها نیز اثر بگذارد. مثلا با گران شدن تخم مرغ، صنف قنادان درخواست افزایش قیمت دارند.

ممبینی تصریح کرد: تولید کنندگان تخم مرغ نیز به دلیل تغییر قیمت نهاده، معتقدند نرخ تخم به همین دلیل افزایش یافته است. اما لازم است بمویم نظارت بر توزیع کالا توسط بازرسان اتاق اصناف و تعزیرات و همچنین در برخی موارد بازرسی مشارکتی با دادستانی انجام می شود.به خصوص بازرسی از انبارها با جدیت انجام می شود.

وی با تأکید بر اینکه دلیل گرانی ها مواد اولیه و واحدهای تولیدی هستند نه صنوف،ادامه داد: نگرانی جامعه از افزایش قیمتها، به دلیل گران فروشی نیست، بلکه گرانی های مواد اولیه و ارز باعث تغییر قیمت ها شده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر