|
کدخبر: 108462

گوشت مرغ هم لاکچری شد؟

قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم امروز (یکشنبه) در حالی برای مصرف‌کنندگان ۱۷ هزارو ۵۰۰ تومان قیمت خورد که طی یک تا دو هفته گذشته نرخ این محصول به بیش از ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود.

اصناف گوشت مرغ هم لاکچری شد؟

طبق آمارها امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده به طور متوسط ۱۲ هزار تومان و گوشت مرغ گرم حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان با اندکی نوسان در سطح فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌ها عرضه می‌شود.

«حبیب اسدالله نژاد» نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده منطقی است زیرا پیش از این تولیدکنندگان به دلیل پایین بودن قیمت از نرخ تمام شده محصول متضرر بودند.

وی اظهارکرد: طی ماه‌های اخیر تولیدکنندگان مرغ گوشتی به علت افزایش هزینه‌های تمام شده تولید و نوسان نرخ ارز با زیان ۳ هزارو ۳۰۰ میلیارد تومانی روبه‌رو شده‌اند و دیگر، تولیدکنندگان توان ضرر را ندارند در غیر اینصورت به دلیل نبود نقدینگی از چرخه تولید خارج خواهند شد.

 نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه حجم توزیع فعلی نهاده‌های طیور با نرخ مصوب کفاف تولید را نمی‌دهد، تصریح کرد: امروز تولیدکنندگان مرغ گوشتی هر کیلوگرم کنجاله سویا را نزدیک هشت هزارتومان، ذرت و سبوس را بیش از ۲۷۰۰ تومان از بازار خریداری می‌کنند بنابراین نباید انتظار داشت که قیمت زنده کمتر از ۱۲ هزارتومان عرضه شود.

وی قیمت فعلی گوشت مرغ برای مصرف‌کنندگان را منطقی دانست و افزود: با توجه به قیمت تمام شده تولید مرغ زنده، نرخ هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف‌کنندگان حدود ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان است.

اسدالله نژاد با بیان اینکه گوشت مرغ یک کالای لاکچری نیست، گفت: اکنون بخشی از مردم توان خرید گوشت مرغ را ندارند و به طور حتم سرکوب قیمتی برای تولیدکنندگان چاره کار نیست.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد نیاز است برای ثبات قیمت گوشت مرغ و جلوگیری از حذف این محصول پروتئینی از سبد خانوار اقشار کم درامد راهکاری ارائه شود، زیرا نوسان نرخ ارز و افزایش روز افزون نهاده‌های طیور در افزایش قیمت این محصول اثرگذار است.

گفتنی است طی یک تا دو هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار به بیش از ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود.

 

 

منبع: ایرنا
 • ناشناس ارسالی در

  خدایا از این مسئولین بی کفایت ما را رها کن

 • ناشناس ارسالی در

  امروز شبکه خبر مسئول مبارزه با گران فروشی میگفت قیمت مرغ و تخم مرغ در حال کنترل است.متأسفانه تخم مرغ دانه ای 1000تومن.مرغ کیلو 11تومن شده کیلو 17500تومن.علی برکت الله

 • Maryam ارسالی در

  ان شالله که درست میشه
  @maryambidgoli.p

  • نیک ارسالی در

   لعنت ب ای کشوری ک ساختن بعدش میگن شما امینت دارین فلان دارین دور ما شده همش دزد کو امنیت

 • محمد ارسالی در

  مردمی که باخرافات زندگی میکنن،درجهالت ممیرند

 • ناشناس ارسالی در

  خاک تؤ سر تمامی مسئولین بیکفایت دزد

 • ناشناس ارسالی در

  برای‌شادی‌روح‌جوجه‌های‌زنده‌به‌گورشده‌اجماعا‌
  صلوات

 • تنها ارسالی در

  لعنت به همه‌ی کسانی که موجب بدبختی مردم شدن. مطمئن باشید این پول هاخوردن نداره. آه مردم مظلوم پشت سرشونه

 • ناشناس ارسالی در

  انشاالله غده ی سرطانی بشه تو گلوی مسولین بی تدبیر

 • ناشناس ارسالی در

  چطور نمی صرفه واسه تولید کننده ها
  مگه باارز دولتی خوراک مر غ ها وارد نمی کنن
  مشکل از مسولین بی تدبیر هستش

 • مصیبت زده ارسالی در

  ننگ و نفرین بر مسئولین بی کفایا و بی تدبیر و دزد که ایران رو به فلاکت کشاندن و الان نشستن افزایش قیمتها رو میبین و کیف میکنن

ارسال نظر