|
کدخبر: 101552

افزایش ۱۱۱.۳ درصدی قیمت عدس در بازار!

بررسی جدول آماری قیمت اقلام خوراکی مناطق شهری در اردیبهشت ماه نشان می‌دهد که بهای عدس در اردیبهشت نسبت به ماه قبل ۳۷.۴ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۱.۳ درصد رشد داشته است.

اصناف افزایش ۱۱۱.۳ درصدی قیمت عدس در بازار!

مرکز آمار قیمت اقلام خوراکی اردیبهشت ماه در مناطق شهری را اعلام کرد. بر اساس این گزارش، قیمت یک کیلوگرم عدس در اردیبهشت سال گذشته ۹ هزار و ۴۸۰ تومان بود و امسال به ۲۰ هزار تومان رسید.

براساس این گزارش چای خارجی بسته‌ای در یک سال گذشته (فاصله زمانی اردیبهشت ۹۸ تا ۹۹) رشد ۷۷ درصدی داشته است و بسته ۵۰۰ گرمی آن که ۳۴ هزار و ۲۷۰ تومان بود به ۶۰ هزار ۶۴۹ تومان رسید.

لوبیا چیتی با ۶۰ درصد، موز با ۳۴.۱، برنج خارجی با ۳۴ درصد و ماست پاستوریزه با ۳۲.۲ درصد بیشترین رشد قیمت را در اردیبهشت ماه امسال نسبت به اردیبهشت سال گذشته داشته‌اند.

همچنین در اردیبهشت امسال پرتقال محصول داخل و سیب درختی زرد هر کدام به ترتیب ۳۲.۵ درصد و ۲۷.۵ درصد افزایش قیمت نسبت به فروردین ماه امسال داشتند.

بر اساس این گزارش در این ماه (اردیبهشت ماه) اقلام پیاز با ۴۸.۲ درصد، خیار با ١٨.٩ درصد و گوجه فرنگی با ١٨.۵ درصد) نسبت به ماه گذشته، کاهش قیمت داشته‌اند.

متوسط-قیمت

 

منبع: ایرنا
  • ناشناس ارسالی در

    پس چی شد کنترل قیمت اقلام مصرفی و مواد غ ذایی قشر مستضعف بیجاره و بی پناه؟؟؟

  • ناشناس ارسالی در

    اینطور که معلومه مملکت صاحب و اداره کنند ه ای نداره متاسفم.

ارسال نظر