|
کدخبر: 172879

درخواست فوری یک نماینده مجلس از حاجی میرزایی

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به نمایندگی از سوی دو میلیون خانواده و هزاران فرهنگی خدوم که این ایام در شرایط مناسبی بسر نمی‌برند از وزیر آموزش‌وپرورش درخواست اتخاذ تصمیم فوری و تعویق آزمون تا حصول شرایط مناسب را دارم.

آموزشی درخواست فوری یک نماینده مجلس از حاجی میرزایی

 سیدعلی یزدی‌خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به توسعه امر واکسیناسیون و توجه به اقشار آسیب‌پذیر و دارای بیماری خاص و روند مهار ویروس در هفته‌های آتی خواستار به تعویق افتادن امتحانات پایانی پایه‌ نهم و دوازدهم شد.

یزدی خواه اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده برگزاری آزمون در این شرایط درست نیست و دو روزه مهلت برای تجدیدنظر در این زمینه وجود دارد.

متن نامه بدین شرح است: اصرار ستاد کرونا آن وزارت محترم که برگرفته از نظرات ستاد ملی کرونا است مبنی بر برگزاری آزمون حضوری پایه نهم و دوازدهم روزبه‌روز استرس و فشار روانی خانواده‌ها و دانش‌آموزان عزیز را بیشتر می‌کند. هزاران نفر از این عزیزان در فضای مجازی، سامانه‌های پیامکی و ارسال نامه، نگرانی خود را از حضوری بودن این امر اعلام می‌دارند.

اصرار بر برگزاری آزمون پایه نهم عمدتاً به دلیل انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در پایه ورودی دهم است درحالی‌که قریب به ۸۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مربوط به سایر فرآیندها مانند نمرات خرداد پایه هفتم، خرداد پایه هشتم، نتایج نمون برگ‌های نظرسنجی از دبیران، مشاور، خانواده، دانش‌آموزان و همچنین تست‌های رغبت و تشخیص استعداد تحصیلی تحت عنوان همگام است که اصولاً ارتباطی به امتحانات خرداد پایه نهم ندارد.

با توجه به سن پایین دانش‌آموزان و وجود هیجانات ناشی از یک سال عدم دیدار دوستان و همکلاسی‌ها و سختی‌های اجرای استاندارد و رعایت پروتکل‌ها در مدارس دوره اول، خواهان غیرحضوری اعلام کردن این پایه هستم.

همچنین در خصوص آزمون حضوری پایه دوازدهم با توجه به اصرار مسئولان مربوطه که عمدتاً حول دو محور اعتبار دیپلم و تأثیر آن در کنکور ورودی دانشگاه‌ها تمرکز دارد، پیشنهاد می‌نماید:

۱ ـ با توجه به توسعه امر واکسیناسیون و توجه به اقشار آسیب‌پذیر و دارای بیماری خاص و روند مهار ویروس در هفته‌های آتی، برگزاری امتحانات به تأخیر افتد.

۲ ـ اجرای آزمون به دو صورت اختیاری حضوری و مجازی و با سؤالات واحد تبدیل و تأثیر مثبت معدل در پذیرش دانشگاه‌ها برای گروهی که آزمون در فضای مجازی را انتخاب کرده‌اند بدون تأثیر در نظر گرفته شود.

بدیهی است پذیرش دانشگاه‌ها در شرایط فعلی با وجود هزاران صندلی خالی و ادغام واحدهای دانشگاهی در برخی شهرستان‌ها بسیار سهل و آسان گردیده است.

۳ ـ با عنایت به اینکه آزمون ارشد وزارت علوم و ارشد وزارت بهداشت با نفرات در حد کمتر از یک‌صد هزار نفر به زمان دیگری موکول شده، درعین‌حال آزمون قریب یک‌میلیون نفر دانش‌آموز پایه دوازدهم که الزاماً باید حداقل ۱۰ روز به محل حوزه آزمون مراجعه کنند دوگانه‌ای است که جواب قانع کننده‌ای برای آن وجود ندارد.

لذا به نمایندگی از سوی دو میلیون خانواده و هزاران فرهنگی خدوم که این ایام در شرایط مناسبی بسر نمی‌برند درخواست اتخاذ تصمیم فوری و تعویق آزمون تا حصول شرایط مناسب را دارم.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...