|
کدخبر: 161103

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات و واگذاری مسکن به فرهنگیان

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، درباره آخرین وضعیت واگذاری مسکن به فرهنگیان، اظهار کرد: طی یک سال اخیر، براساس تفاهمنامه بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی، موفق شدیم در اقدامی کم نظیر، تعداد ۴۳ هزار و ۷۷۵ واحد را در ۲۵۱ شهر برای فرهنگیان واجد شرایط، جذب کنیم.

آموزشی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات و واگذاری مسکن به فرهنگیان

گودرز کریمی فر، درباره آخرین وضعیت واگذاری مسکن به فرهنگیان، اظهار کرد: طی یک سال اخیر، براساس تفاهمنامه بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی، موفق شدیم در اقدامی کم نظیر، تعداد ۴۳ هزار و ۷۷۵ واحد را در ۲۵۱ شهر برای فرهنگیان واجد شرایط، جذب کنیم. فرآیند تعریف شده برای تامین مسکن فرهنگیان، طی یک فرآیند ۳ ساله برنامه‌ریزی شده است که تامین و تخصیص ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان، در دستور این فرآیند است.

کریمی فر گفت: تاکنون ۲۲ هزار فرهنگی در حال افتتاح حساب، تکمیل موجودی و اتصال به پروژه هستند، به طوری که می‌توان گفت: واحدهای تخصیصی این همکاران تعیین تکلیف و مشخص شده است.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی ما، واگذاری بخشی از واحدهای تخصیصی و جذب شده فرهنگیان، در سال ۱۴۰۰ است و در برنامه‌ریزی‌های اولیه، امیدواریم تعداد زیادی از واحدهای مذکور، تحویل فرهنگیان شود.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای حمایت از منابع مالی و آورده اولیه فرهنگیان، از طرف آموزش و پرورش، به ازای هر فرهنگی واجد شرایط، مبلغ ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ثانویه حمایتی کم بهره، با کارمزد ۱۲ درصد بدون تشریفات، سپرده گذاری، مسدودی، وثیقه ملکی به صورت آنلاین پرداخت می‌شود. همچنین از طرف بانک عامل (بانک مسکن) علاوه بر تسهیلات ثانویه آموزش و پرورش تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان واجد شرایط، پرداخت می‌شود.

 

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...