|
کدخبر: 130129

اطلاعیه سفارت ایران در ایتالیا درباره مشکل روادید دانشجویان

سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم از گفت‌وگو و مکاتبات با مقامات ایتالیایی برای صدور روادید دانشجویان ایرانی خبر داد و اعلام کرد: با توجه به درخواست‌های مکرر این دانشجویان از مقامات وزارت امور خارجه برای حل مشکل روادید، اقداماتی انجام شد و در تلاش برای حل این مشکل هستیم.

سفارت ایران در ایتالیا با انتشار اطلاعیه‌ای تاکید کرد: به دنبال درخواست‌های مکرر دانشجویان برای حل مشکل روادید و طرح با مقامات وزارت امور خارجه ایران، اقداماتی از سوی دستگاه دیپلماسی و این سفارتخانه انجام شد.

در این اطلاعیه سفارت ایران در ایتالیا یادآور شد: تلاش‌ها و پیگیری‌ها کماکان در جریان است از جمله موضوع ضرورت حل مشکل دانشجویان در گفت‌وگوی مجازی با مدیرکل سیاسی و امنیتی وزارت خارجه ایتالیا مورد تاکید قرار گرفت.

سفارت ایران در ایتالیا افزود: همچنین مکاتباتی با وزارت امور خارجه و وزارت دانشگاه‌ها و علوم ایتالیا انجام و دیدارهایی برنامه‌ریزی شده که نتایج آن متعاقبا به اطلاع می‌رسد.

دانشجویان ایرانی که در دانشگاه‌های ایتالیا تحصیل می‌کنند در پی شیوع ویروس کرونا هم‌اکنون در ایران حضور دارند که با مشکل صدور ویزا روبه‌رو شده اند، این مسئله اخیرا موجب حضور اعتراضی این دانشجویان در محوطه وزارت امور خارجه شد.

این دانشجویان خواستار رسیدگی این موضوع از سوی مقامات وزارت امور خارجه ایران هستند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر