|

بخوانید :

کدخبر: 211585

نکاتی مهم در مورد وام ضروری بازنشستگان

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی گفت: تمام بازنشسته‌ها می‌توانند برای ثبت‌نام وام ضروری بازنشسته‌ها و موظفین اقدام کنند.

 ثبت نام برای وام ضروری بازنشسته‌ها از اول آبان ماه آغاز شد. در همان ابتدا گفته شد ثبت نام این تسهیلات صرفاً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir و به صورت کاملاً رایگان با مهلت یک ماهه (تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰) است.

سوالاتی برای مخاطبان مطرح شد که برای پاسخ به این سوالات با محمود مرتضایی‌فرد، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی گفت‌وگو شد تا به این سوالات پاسخ دهد. در ادامه مشروح این گفت‌وگو را خواهید دید؛

چرا سایت برای برخی از بازنشستگان باز نمی‌شود؟

مرتضایی‌فرد در پاسخ به این سوال گفت: همانطور که می‌دانید، تعداد زیادی از بازنشستگان برای دریافت این وام ثبت‌نام می‌کنند و به دلیل حجم بالای مراجعات به سایت، برخی از بازنشستگان در ورود به سایت با مشکل مواجه می‌شدندکه خوشبختانه این مشکل حل شده و ثبت نام بدون مشکل در حال انجام شدن است اما از بازنشستگان عزیز تقاضا داریم با توجه به بازه یک ماهه ثبت‌نام، جهت ثبت نام بتدریج مراجعه نمایند چرا که زمان ثبت‌نام تفاوتی در اولویت پرداخت وام نخواهد داشت.

کدام بازنشستگان می‌توانند برای وام ثبت‌نام کنند؟

همه بازنشستگان و موظفین می‌توانند برای این وام ثبت‌نام کنند؛ و بر اساس اولویت بندی و مانده اقساط وامهای قبلی وام جدید پرداخت خواهدشد.

چند نفر مشمول وام ضروری بازنشستگان خواهند شد؟

به حدود ۳۰۰ هزار نفر وام پرداخت خواهد شد.

آیا مهلت ثبت‌نام برای دریافت وام ضروری بازنشستگان تمدید خواهد شد؟

اگر نیاز باشد و بخشی نتوانند در این بازه زمانی ثبت‌نام کنند، مهلت ثبت‌نام تمدید خواهد شد که البته به نظر می‌رسد مهلت یک ماهه، زمان مناسبی برای ثبت‎نام باشد.

اولویت دریافت وام با چه کسانی است؟

باتوجه به تعداد زیاد بازنشستگان، غالبا همه نمی‌توانند وام را دریافت کنند و افرادی که تاکنون از تسهیلات وام ضروری استفاده نکرده باشند و یا مجموع وام های دریافتی شان کم باشد، در اولویت دریافت خواهند بود.

وام چه زمانی پرداخت خواهد شد؟

بازنشسته‌هایی که مشمول دریافت وام شوند، اسامیشان بهمراه مرحله پرداخت از نیمه آذرماه در سایت قابل مشاهده می باشد.

بازپرداخت وام به چه صورت است؟

بازپرداخت وام ۳۶ ماهه خواهد بود و از حقوق بازنشستگان گرامی کسر خواهد شد.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...