|
کدخبر: 169099

ستاره ایرانی مقصر ناکامی های پورتو!

سایت گل پوینت در گزارشی به انتقاد از ۲ مهاجم پورتو پرداخت و نوشت چه موقعیت‌هایی برای این تیم از دست رفته است.

ورزش ستاره ایرانی مقصر ناکامی های پورتو!

تساوی پورتو مقابل موریرنزه این ایده را تقویت کرد که اسپورتینگ به احتمال فراوان قهرمان این فصل لیگ پرتغال خواهد شد و پورتو با طارمی دستش از جام خالی خواهد ماند.

در این رقابت تنها ۵ بازی تا انتهای لیگ باقی مانده و اسپورتینگ با اختلاف ۶ امتیازی نسبت به پورتو در صدر قرار دارد و باید دید آیا پورتو می‌تواند با بازگشتی عجیب به صدر جدول برسد و مقام قهرمانی را از آن خود کند؟

سایت گل پونیت در گزارشی به بررسی علت عدم پیروزی پورتو در مسابقات پرداخت و اظهارکرد که ۲ مهاجم اصلی کونسیساو در زدن گل ناموفق هستند و موقعیت‌های زیادی از دست می‌دهند.

سایت آماری پرتغالی نوشت که طارمی و مارگا در نیم فصل دوم و اخیرا موقعیت‌های خیلی زیادی را از دست دادند و همین باعث شد تا پورتو نتواند در برخی بازی‌ها ۳ امتیاز بازی را به‌دست آورد. مثلا در همین بازی روز گذشته پورتو مقابل موریرنزه موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت که بیشتر آنها توسط مارگا از دست رفت و مهدی طارمی نیز یک فرصت عالی را به هدر داد

گل پوینت نوشت مهدی طارمی در دور اول رقابت‌های لیگ پرتغال از ۸ موقعیت تنها ۵ گل به ثمر رساند که این آمار در دور برگشت این رقابت کاهش یافت. مهدی طارمی از ۱۳ موقعیت به‌دست آمده تنها ۳ گل به ثمر رسانده و ۱۰ توپ را از دست داده است. رسانه پرتغالی نوشت که طارمی تنها در ۲۳ اوقات می‌تواند موقعیت‌های خود را به گل بدل کند.

*زرد؛ توپ‌های گل شده *آبی؛ موقعیت‌های در چارچوپ *قرمز؛شوت‌های خارج از چارچوپ

*هر چقدر دایره بزرگتر میزان احتمال گلزنی آنها بیشتر است.

ستاره ایرانی البته با ۱۳ گل بهترین گلزن پورتو محسوب می‌شود و در جدول گلزنان لیگ پرتغال در رده سوم جای دارد.

البته گل پوینت در کنار طارمی از مارگا نیز انتقاد کرد و نوشت که مهاجم مالیایی به مانند مهدی در ۱۳ توپ اخیری که نصیبش شده تنها ۲ گل زده است.

از هفته هجدهم تا هفته بیست و نهم پورتو در هر بازی بیش از ۱.۸ موقعیت داشته ولی تنها ۲۳ درصد آنها به گل بدل شده است. این آمار در مقایسه با بنفیکا ۳۴ درصد، اسپورتینگ ۳۲ درصد و براگا ۲۷ درصد گزارش شده است.

 

منبع: مشرق

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...