|

بخوانید :

کدخبر: 194367

قطعی برق کمر فولادی‌ها را خم کرد

روند تولید ۴ ماهه شمش فولاد و محصولات فولادی برای نخستین بار در طول سال‌های اخیر به دلیل قطعی برق کاهشی شد.

معدن قطعی برق کمر فولادی‌ها را خم کرد

آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد حاکی است از ابتدای فروردین تا پایان تیر، ۹میلیون و ۵۷۵هزار تن شمش فولاد اعم از بلوم، بیلت و اسلب تولید شد که در مقایسه با رقم تولید شده در مدت مشابه سال گذشته (۱۰میلیون و ۲۵هزار تن)، ۴‌درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین طی ۴ ماه نخست امسال، ۶میلیون و ۴۷۰هزار تن انواع محصولات فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، انواع ورق، ناودانی، نبشی و.. تولید شد، اما رقم تولیدی مدت مشابه سال گذشته (۶میلیون و ۸۶۴هزار تن)، حاکی از کاهش ۶‌درصدی میزان تولید این محصولات است.

میزان تولید شمش فولادی توسط شرکت‌های بزرگ

در این میان، میزان تولید شرکت‌های بزرگ «در بخش اسلب» گروه فولاد مبارکه ۳میلیون و ۱۹۵هزار و ۹۶۷‌هزار تن و فولاد خوزستان ۵۵۷‌هزار و ۴۸۱‌ تن، «در بخش بیلت» فولاد خراسان ۳۴۱‌هزار و ۶۲ تن، فولاد خوزستان ۳۲۹‌هزار و ۲۵۹ تن، ذوب‌آهن اصفهان ۳۱۸‌هزار و ۸۰۱ تن و گروه ملی صنعتی فولاد ۴۱‌هزار و ۲۷۰ تن و در بخش بلوم ذوب‌آهن اصفهان ۴۵۳‌هزار و ۲۷۳ تن، فولاد خوزستان ۱۸۶‌هزار و ۷۵۹ تن و فولاد آلیاژی ایران ۱۵۷‌هزار و ۳۵۴ تن بود. در بخش محصولات فولادی، طی ۴ ماه اخیر، شرکت ذوب آهن اصفهان ۲۲۰‌هزار و ۳۳۳ تن تیرآهن، ۱۵۰‌هزار و ۹۱۹ تن کلاف، ۱۹‌هزار و ۶۸۰ تن ریل و ۲۷۶۲ تن سایر محصولات، فولاد خراسان ۲۰۹‌هزار و ۴۷۰ تن میلگرد، فولاد آذربایجان ۱۳۶‌هزار و ۲۹۳ تن میلگرد و فولاد آلیاژی ایران ۹۵‌هزار و یک تن میلگرد و ۳۰‌هزار و ۵۰۶ تن سایر محصولات و گروه ملی صنعتی فولاد ۱۴‌هزار و ۷۵۲ تن تیرآهن تولید کردند. در بخش ورق گرم نیز در مدت مذکور، یک‌میلیون و ۷۷۷‌هزار و ۱۶۱ تن توسط فولادمبارکه، ۲۷۵‌هزار و ۱۸۷ تن فولاد سبا و ۲۵۵‌هزار و ۲۹۴ تن توسط فولاد اکسین تولید شد. همچنین شرکت فولاد مبارکه ۵۴۲‌هزار و ۸۶۳ تن ورق سرد تولید کرد.

 

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...