|
کدخبر: 176403

نیاز حوزه معدن به آینده‌پژوهی

نشست مجازی هم‌اندیشی و هم‌افزایی پژوهش و توسعه فناوری ایمیدرو و بنگاه‌های منتخب بخش معدن و صنایع معدنی ایران با محوریت بررسی موضوع راه‌اندازی فن بازار تخصصی معدن و صنایع معدنی در چارچوب همکاری با پارک فناوری پردیس برگزار شد.

معدن نیاز حوزه معدن به آینده‌پژوهی

حسین منصوری مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران در این نشست با اشاره به فعالیت‌های این مرکز در اکوسیستم استارتاپی مطرح کرد: ایجاد شبکه فن بازار برای بخش معدن نیازمند هدف و برنامه مشخصی است و وجود آن به دلیل بازنگری در بازیگران اکوسیستم استارتاپ‌‌های معدنی ضرورت دارد اما نباید اشتباهی که معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و ایمیدرو برای برنامه‌ریزی اولیه ایمینو داشتند، برای فن بازار تکرار شود.

وی افزود: راه‌اندازی مراکز نوآوری شتابدهی در گام اول نیازمند یک آینده‌پژوهی است و باید برای ورود شرکت‌های حرفه‌ای سرمایه‌گذاری خطرپذیر برنامه جامعی داشت‌.

مدیر ایمینو با اشاره به فعالیت‌های اخیر کشورهای همسایه در راه‌اندازی شهرهای فناوری گفت: به دنبال این هستیم که با هم‌افزایی شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذار و نوآوران و دانشگاه‌های حلقه مفقوده بخش معدن را پیدا کنیم.

در این نشست مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران، معاون توسعه نوآوری و دبیر شورای شبکه فن بازار پارک فناوری پردیس و مشاور رئیس ایمیدرو در بومی‌سازی حضور داشتند.

 

منبع: ایمینو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...