|
کدخبر: 166968

در پنجمین جلسه کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد چه گذشت

جلسه کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد با حضور بیش از ۲۰ شرکت بزرگ فولادی و معدنی امروز ۳۰ فروردین از طریق سامانه جلسات مجازی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با حضور مهندس سلیمانی عضو هیات مدیره و وحید یعقوبی مدیر اجرایی این انجمن و همچنین حضور افتخاری دکتر ترابی مدیر روابط وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

معدن در پنجمین جلسه کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد چه گذشت

جلسه کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد با حضور بیش از ۲۰ شرکت بزرگ فولادی و معدنی امروز ۳۰ فروردین از طریق سامانه جلسات مجازی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با حضور مهندس سلیمانی عضو هیات مدیره و وحید یعقوبی مدیر اجرایی این انجمن و همچنین حضور افتخاری دکتر ترابی مدیر روابط وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

مهندس نادر سلیمانی عضو هیات مدیره انجمن فولاد، در این نشست تخصصی با مدیران و کارشناسان روابط عمومی شرکت‌های بزرگ زنجیره آهن و فولاد کشور، ضمن خوشامدگویی به حاضرین گفت: در زنجیره فولاد در بخش تولید کارهای بسیار بزرگ صورت گرفته و عملکرد درخشانی در حوزه تولید وجود داشته است که ضرورت دارد در قالب کارهای مشترک و تلاش روابط عمومی‌های زنجیره فولاد، این دستاوردها به درستی به اطلاع مردم و مسئولان رسانده شود.

وحید یعقوبی مدیر اجرایی انجمن فولاد نیز گفت: کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد در سال ۹۷ و تقریباً همزمان با برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران تشکیل شد و این جلسه، پنجمین جلسه این کمیته است. امید است بار دیگر که در آستانه برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران قرار داریم، با هم‌افزایی و همکاری انجمن عمومی‌های روابط فولاد، بتوانیم کارهای بزرگی را در حوزه اطلاع‌رسانی و پیش‌برد اهداف شرکت‌های فولادی و معدنی رقم بزنیم.

ترابی: باید به سمت روابط عمومی هوشمند حرکت کنیم

دکتر محمد حسن ترابی مدیر روابط عمومی وزارت صمت در نشست تخصصی روابط عمومی‌های شرکت‌های بزرگ معدنی و فولادی گفت: عوامل چهارگانه مشتریان، فناوری، رقبا و استانداردهای قانونی، نقش مهمی در بقای سازمان‌ها دارند و روابط عمومی‌ها باید با درنظر گرفتن این چهار مولفه، سازمان خود را به صورت مستمر رشد و توسعه دهند.

دکتر ترابی افزود: روابط عمومی‌ای که این مولفه‌ها را درنظر بگیرد و لحاظ کند، یک روابط عمومی هوشمند است و ما باید به سمت روابط عمومی هوشمند حرکت کنیم. روابط عمومی هوشمند، روابط عمومی‌ای است که فرصت‌آفرینی، ارزش‌آفرینی و امیدآفرینی می‌کند. ما باید با تولید محتوا که مبنای آن اطلاعات است، سازمان خود را به‌صورت هدفمند معرفی کنیم و از منافع سازمان خود در بازار صیانت کنیم.

مدیر روابط عمومی وزارت صمت گفت: ما بخشی از وب‌سایت شاتا را به انجمن فولاد و تولیدکنندگان آهن و فولاد کشور اختصاص خواهیم داد و این رسانه در خدمت شرکت‌های فولادی و معدنی است.

وی ادامه داد: وزارت صمت آماده پشتیبانی و حضور در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران است و از این رویداد مهم همچون دوره‌های گذشته حمایت می‌کند.

ترابی گفت: ما می‌توانیم انجمن روابط عمومی‌های صنعت و معدن را با حضور روابط عمومی‌های تخصصی این بخش تشکیل دهیم و این انجمن می‌تواند بزرگ‌ترین تشکل روابط عمومی‌های تخصصی باشد.

حلوایی پور: شرکت‌ها پیوست رسانه‌ای داشته باشند

ابوذر حلوایی‌پور، مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در این نشست گفت: ما به‌عنوان روابط عمومی باید بتوانیم در مورد دستاوردهای شرکت‌ها خود اطلاع‌رسانی درست و دقیقی داشته باشیم. ما روابط عمومی تمام شرکت‌های زیرمجموعه را در گل گهر فعال کرده‌ایم. باید تأکید کنم که گل گهر آمادگی این را دارد که به‌صورت قوی در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران حضور یابد و از این رویداد که تأکید آن بر بومی‌سازی است به‌صورت کامل حمایت می‌کند. ما جهت هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد آمادگی کامل را داریم.

نباتی‌نژاد: هم‌افزایی در حوزه روابط عمومی فولاد

هادی نباتی نژاد، مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان نیز در این نشست تخصصی بیان کرد: روابط عمومی فولاد مبارکه در روز ۲۷ اردیبهشت بیش از ۲۰ پروژه در حوزه اطلاع‌رسانی را رونمایی خواهد کرد. فولاد مبارکه همان‌طور که قطب تولید فولاد کشور است، باید قطب رسانه‌ای نیز باید باشد. ما در حال ساخت تعداد زیادی مستند، انیمیشن، موشن‌گرافی، کاریکاتور و غیره هستیم و سعی‌مان این است که دستاوردهای فولاد مبارکه را در جهت امیدآفرینی در جامعه به نحو خوبی اطلاع‌رسانی کنیم.

وی افزود: ما در روابط عمومی‌های زنجیره فولاد باید کارهای مشترک در حوزه‌های مختلف انجام دهیم تا با این هم‌افزایی، تولیدات رسانه‌ای کامل‌تر و قوی‌تری تولید شود. فولاد مبارکه از جشنوار و نمایشگاه ملی فولاد حمایت می‌کند و رویدادهایی مثل این جشنواره و نمایشگاه، فرصت‌هایی برای هم‌افزایی روابط عمومی‌های زنجیره فولاد هستند.

فروغی‌نیا: سازماندهی برای برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران تسریع شود

غلامرضا فروغی نیا، مدیر روابط عمومی فولاد خوزستان با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد گفت: به دلیل شیوع کرونا با یک سال وقفه این جشنواره و نمایشگاه برگزار می‌شود و ما باید برای برگزاری بهتر و باشکوه‌تر این رویداد مهم، کارها را سرعت دهیم. در سازماندهی برای برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، روابط عمومی‌ها از طریق‌ها هم‌افزایی با هم باید فعالیت‌های رسانه‌ای در این مورد را سرعت دهند. گذشته از این، روابط عمومی‌های زنجیره فولاد باید در تولید محتوا خود را تقویت کنند تا کارهای بزرگ صورت‌گرفته در زنجیره فولاد، به‌صورت موثرتری در فضای عومی جامعه انعکاس داده شود.

یاوری: تشکیل انجمن تخصصی روابط عمومی ضرورت دارد

یاوری، مدیر روابط عمومی گروه ملی فولاد نیز در این نشست اظهارکرد: راه‌اندازی انجمن‌ تخصصی روابط عمومی یکی از کارهایی است که اگر صورت گیرد کمک بزرگی به راهبری و مدیریت شرکت‌ها می‌کند. روابط عمومی یک موقعیت حساس برای انتقال برنامه‌ها و اهداف مدیریت شرکت هم به سایر لایه‌های شرکت و هم به بیرون از سازمان است. ما باید انجمن‌ها و موسسات تخصصی در حوزه روابط عمومی ایجاد کنیم تا عملکرد روابط عمومی‌ها روزبه‌روز حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر شود.

امیری: برگزاری منظم جلسات کمیته روابط عمومی

علیرضا امیری، مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان نیز با حضور در این نشست مجازی گفت: ضرورت دارد که جلسات کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد در دفعات بیشتری و در دوره‌های زمانی کوتاه‌تر برگزار شود تا این جلسات موثرتر واقع شود.

جهانگیرپور: برنامه‌های مشارکتی زنجیره فولاد با استفاده از پلتفرم سازمان صداوسیما

احمدعلی جهانگیرپور مدیر روابط عمومی هلدینگ غدیر در این نشست بیان کرد: ما در روابط عمومی‌های زنجیره فولاد باید برنامه‌های مشارکتی داشته باشیم و این برنامه‌های مشارکتی در حوزه‌های مختلف را می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های صداوسیما به پیش ببریم و از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی استفاده کنیم.

سرقینی: ضرورت استفاده از نیروهای تخصصی در روابط عمومی‌ها

آقای سرقینی، مدیر روابط عمومی هلدینگ کاوه پارس نیز در این نشست بر تأکید بر استفاده از نیروهای روابط عمومی تخصصی اظهارکرد: ضروری است که روابط عمومی‌ها از نیروهای روابط عمومی تخصصی که از توانمندی مذاکره برخوردارند، استفاده کنند. همچنین در روابط عمومی‌ها باید به سمت مستندسازی حرکت کنیم و سختی‌های کار تولید فولاد را به تصویر بکشیم. سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران نیز رویداد بسیار مهمی است که امیدوارم با قوت برگزار شود و ما در هلدینگ کاوه پارس حامی برگزاری این رویداد بزرگ هستیم.

معماریان: حمایت غرب آسیا از تشکیل انجمن روابط عمومی‌ها

معماریان مدیر روابط عمومی فولاد غرب آسیا در این نشست گفت: همت و تلاش انجمن فولاد در همه زمینه‌ها از برگزاری جشنواره و نمایشگاه بومی‌سازی در صنعت فولاد گرفته تا برگزاری جلسه کمیته روابط عمومی مایه مباهات است و بنده به سهم خود از این تلاش‌ها تشکر می‌کنم. تشکیل انجمن روابط عمومی و برگزاری دوره‌های آموزشی در دوره روابط عمومی ایده‌های خوبی است که ما در فولاد غرب آسیا از آن حمایت می‌کنیم.

صفریان: برگزاری جلسات با نمایندگان مجلس

رضا صفریان، مدیر روابط عمومی فولاد هرمزگان نیز گفت: پیشنهاد بنده این است که با نمایندگان مجلس و کمیسیون‌های تخصصی مجلس، با محوریت انجمن فولاد، جلسات مشترکی برگزار شود تا برخی محتواها در این جلسات ارائه شود و تفاهم بیشتری در مورد زنجیره فولاد شکل بگیرد… فولاد هرمزگان آماده هرگونه همکاری در خصوص برگزاری هرچه بهتر سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران است.

بقراط: ضرورت حضور قدرتمند در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

آقای بقراط مدیر روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان گفت: ما شرکت‌های زنجیره فولاد باید حضور موثر و قدرتمندی در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران داشته باشیم تا این نمایشگاه که محور آن بومی‌سازی است به بهترین شکل ممکن برگزار شود و کل زنجیره از پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه ساخت داخل بهره‌مند شود.

فیلسوفیان: نگاه ویژه به شرکت‌های کوچک و دانش‌بنیان

سعید فیلسوفیان مدیر روابط عمومی هلدینگ میدکو نیز در این نشست خاطرنشان کرد: در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران باید به شرکت‌های کوچک فعال در زنجیره فولاد بها داده شود و فضای خوبی برای این شرکت‌ها، خصوصاً شرکت‌های دانش‌بنیان، درنظر گرفته شود تا ساخت داخل و بومی‌سازی در زنجیره فولاد بیشتر تقویت شود.

حسین طالبی مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، نوراله خیری مدیر روابط عمومی فولاد صنعت بناب، آقای ارجمند از روابط عمومی جهان فولاد سیرجان، حسن ولی‌زاده مدیر روابط عمومی شرکت آهن و فولاد ارفع و مرتضی فتاح‌پور از روابط عمومی فولاد غدیر نی‌ریز، آقای محمودی از روابط عمومی ایمیدرو، آقای جافر از روابط عمومی شرکت ملی فولاد ایران، آقای کمالی مدیر روابط عمومی فولاد آلیاژی ایران و آقای جهانپور مدیر روابط عمومی توسعه آهن و فولاد گل گهر از دیگر حاضران در جلسه کمیته روابط عمومی زنجیره فولاد بودند.

منبع: چیلان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...