|
کدخبر: 122516

احداث جاده رابُر به کرمان با حمایت‌های ایمیدرو

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شوری اسلامی گفت: احداث جاده رابّر به کرمان با حمایت‌ها و راهبری ایمیدرو و همچنین سرمایه‌گذاری شرکت ملی مس، باعث اجرا و تسریع در عملیات اجرایی جاده، رونق معادن و توسعه اقتصادی و بهبود شاخص‌های اجتماعی و افزایش رفاه مردم شریف منطقه خواهد شد.

صمدالله محمدی افزود: توسعه زیرساخت حمل‌ونقل جاده ای، یکی از الزامات مهم رشد اقتصادی، افزایش رفاه عمومی و بهبود شاخص‌های اجتماعی به شمار می‌رود و جاده کرمان - معدن مس درآلوی رابُر از جهات مختلف در افزایش رشد اقتصادی و ارتقاء شاخص‌های اجتماعی منطقه موثر است.

وی با اشاره به مزیت‌های احداث جاده فوق، گفت: ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاران بخش دولتی و خصوصی و رونق معادن و توسعه صنایع معدنی و کشاورزی، دسترسی آسان و ارزانتر مردم منطقه، کارکنان معدن مس درآلوی رابُر و کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل محصولات این و تامین تجهیزات مورد نیاز معدن و کارخانه از مزیت‌های این جاده است.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی افزود: از دیگر مزیت‌های احداث این جاده می‌توان به کاهش زمان و هزینه انتقال محصولات کشاورزی مردم منطقه به بازار مصرف و افزایش رفاه اقتصادی و اجتماعی مردم، نقش موثر جاده مناسب در تقویت پدافند غیرعامل و مدیریت بحران‌های مختلف و کاهش مخاطرات تصادف برای مردم اشاره کرد.

وی افزود: به ویژه که در برنامه‌ها مقرر شده است زادگاه شهید قاسم سلیمانی به عنوان محل گردشگری معنوی و مقاومت معرفی شود و پذیرای گردشگران از ایران اسلامی و کشورهای مختلف جهان باشد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شوری اسلامی عنوان کرد: از تلاش‌های دکتر غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو و همچنین دکتر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در زمینه تحقق اجرای جاده کرمان معدن مس درآلوی رابر قداردانی می‌کنم.

منبع: ایمیدرو

ارسال نظر